Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF

Add your review

L2,750

CLEANEO AKUSTIK LINEAR

Fletë gipsi të shpuara me veprim thithës të zërit dhe me efekt pastrimi të ajrit. Karakterizohet nga veshja prej letre me ngjyrë fildishi në pjesën e përparme dhe rozë në pjesën e pasme ku mund të aplikohet një shtresë e ndjerë të bardhë ose të zezë. Pllaka ka skajet 4SK si standard dhe është shtruar me nyje 3 mm, për tu bërë me Uniflott. Shenjat e kuqe dhe blu shfaqen në skajet e prera.

PËRPARËSITË

 • Pastron ajrin falë teknologjisë Cleaneo
 • Thithja e zërit
 • Lehtë për t’u instaluar
 • Zgjidhje e vazhdueshme estetike
 • Thith dhe eleminon aromat dhe gazrat e pakëndshme

L2,750

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF

PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF fletë gipsi të shpuara me veprim thithës të zërit dhe me efekt pastrimi të ajrit. Karakterizohet nga veshja prej letre me ngjyrë fildishi në pjesën e përparme dhe rozë në pjesën e pasme ku mund të aplikohet një shtresë e ndjerë të bardhë ose të zezë. Pllaka ka skajet 4SK si standard dhe është shtruar me nyje 3 mm, për tu bërë me Uniflott. Shenjat e kuqe dhe blu shfaqen në skajet e prera.

PËRPARËSITË

 • Pastron ajrin falë teknologjisë Cleaneo
 • Thithja e zërit
 • Lehtë për t’u instaluar
 • Zgjidhje e vazhdueshme estetike
 • Thith dhe eleminon aromat dhe gazrat e pakëndshme

Përdorimi i caktuar

Kryesisht përdoret për veshjen e sistemeve të tavanit, për të përmirësuar akustikën mjedisore dhe thithjen e zërit dhe / ose për personalizimin e mjediseve. Falë efektit të pastrimit të ajrit, është gjithashtu ideal për të përmirësuar shëndetin e ambienteve të brendshme. Mund të përdoret në shkolla, qendra të kujdesit për fëmijë, zyra, spitale, hotele dhe restorante dhe në mjedise të tjera të hapura për publikun. (zyra, dyqane, banka, etj.).

Përshkrimi teknik

Efekti i pllakës Knauf Cleaneo bazohet në kombinimin e gipsit dhe zeolitit. Zeoliti është një shkëmb mikroporoz që ndodhet natyrshëm dhe gjendet në depozitat natyrore. Knauf Cleaneo zvogëlon përqendrimin e ndotësve në ajrin e brendshëm (për shembull formaldehidi ndahet në dioksid karboni dhe ujë). Edhe për ndotës veçanërisht të qëndrueshëm siç është benzeni është e mundur të merret një zvogëlim i përqendrimit në ajër në mjedise të mbyllura. Përdorimi i fletës së shpuar, mund të arrihet një zvogëlim më i shpejtë falë një sipërfaqe më të madhe të suvasë të ekspozuar. Reduktimi mund të bëhet brenda disa orësh, në varësi të përqendrimit të ndotësve, sipërfaqes së pllakave, shpimit dhe lëvizjes së ajrit.

 • Standardi i produktit: EN14190
 • Klasa e reaksionit të zjarrit: A2-s1, d0
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: nga 1188 në 1200 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: nga 1875 në 2000 mm
 • Përcjellshmëria termike l: 0,20 W / mK e murit të pllakës së gipsit
Tjetër

Është ideale të përdorni një shtresë të agjentit impregnues Knauf Tiefengrund në të gjitha skajet përpara aplikimit. Për të përfunduar nyjet dhe për grouting, përdorni Knauf Uniflott. ideal për të përdorur një agjent impregnues në pllaka Knauf (Tiefengrund ose Spezialgrund) para se të vendosni veshjen ose para bojës.

Është demonstruar një reduktim thelbësor në ajër i ndotësve të mëposhtëm:

 • Tymi i cigares (formaldehidi dhe acealdehidi);
 • aromat e qilimave dhe dyshekëve (dodecen);
 • Erë peshku (trietilamin);
 • Era e jashtëqitjes (amoniak);
 • Formaldehid (mobilje, ngjyra, detergjentë, …);
 • Benzen (shter makine, ngjyra, smalt, …);
 • Hidrokarbure aromatike (tretës, material i shtypur, karburant, detergjentë, …);
 • Hidrokarbure të klorinuara (detergjentë për pëlhura, shtytës, detergjentë,).

Ruajtja: Ruhet në paletë në një vend të thatë.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF

Gjatësia cm

2.4 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË ZJARRDURUESE KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT GOME NGJITËS KNAUF

SHIRIT GOME NGJITËS KNAUF

Sold by Knauf
L620L2,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Sold by Knauf
L940L94,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDA MAXI AQUAPANEL

VIDA MAXI AQUAPANEL

Sold by Knauf
L1,600L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL INDOOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart