Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES

Add your review

L800

PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES

Knauf Pllakë ndërtimore kundër lagështirës.

PËRPARËSITË

 • Reziston në lagështirë
 • Ideale për banjo dhe kuzhina
 • Lehtë për t’u prerë
 • E përkulshme për mure të lakuara me një rreze prej min 1 m (lagësht)
 • Zgjerimi dhe tkurrja minimale pasi lagështia ndryshon

L800

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES

PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES e veshur me plaster, e mbarsur me një proces të veçantë për të kufizuar thithjen e lagështisë. Është e lehtë të njihet falë ngjyrës së gjelbër të veshjes në pjesën e dukshme dhe shenjës identifikuese blu në anën e pasme. Gjithashtu i disponueshëm në variantin hidro-petëzuar GKFI, i cili ndërthur rezistencën ndaj lagështisë me rezistencën ndaj zjarrit.

Përdorimi i caktuar

E përshtatshme për ambiente me nivele të larta lagështie si banjo dhe kuzhina, ku prodhimi i lagështisë është veçanërisht i shpeshtë dhe lagështia e vazhdueshme në ajër është më e vogël ose e barabartë me 70%, është një zgjedhje ideale për përfundimet e brendshme në ndërtesat e reja dhe në rinovimi i çdo lloj ndërtese (banimi, industriale, etj.); përdoret, në veçanti për muret ndarëse, kundër muret në konstruksione metalike ose me veshje direkte, tavane false dhe mbulesa. Kjo lejon krijimin e mureve të lakuara me një rreze minimale të lakimit prej 2750 mm kur është e thatë dhe 1000 mm kur është e lagur. Gjithashtu ideale për ambiente që i nënshtrohen luhatjeve të mëdha klimatike falë zgjerimit dhe tkurrjes minimale.

PËRPARËSITË

 • Reziston në lagështirë
 • Ideale për banjo dhe kuzhina
 • Lehtë për t’u prerë
 • E përkulshme për mure të lakuara me një rreze prej min 1 m (lagësht)
 • Zgjerimi dhe tkurrja minimale pasi lagështia ndryshon

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i fletës: H2 sipas EN520
 • Klasa e reaksionit të zjarrit: A2-s1, d0
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 1200 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 2000 – 2500 – 3000 mm
 • Dendësia e pllakës: = 700 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,20 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 10 i thatë – 4 i lagësht

Prodhuar sipas standardeve të kërkuara nga DIN 18180 dhe EN UNI 520. Secila fletë ka shenjën CE

Sistemet:
 • Veshje tavani dhe tavan i varur
 • Veshje tavani nënçati
 • Mure me konstruksione metalik
 • Mure me konstruksione druri
 • Mure për shtëpi druri
 • Veshje muri me konstruksion Ambjente me lagështi mbi normalen janë ato, ku zotëron një lagështi e vazhdueshme ditore ajri ≤ 70 % ( p.sh. tualetet familjare).

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES

Gjatësia cm

2.5 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
lesh-guri-naturboard-venti

LESH GURI NATURBOARD VENTI

Sold by Knauf
L360L21,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GARZË VETËNGJITËSE KNAUF

GARZË VETËNGJITËSE KNAUF

Sold by Knauf
L190L350
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË VARËSE E SHPEJTË ANKERFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË PËR TRA DRURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Sold by Knauf
L480L27,600
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart