Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX

Add your review

L1,100

PERLFIX

NGJITËS ME BAZË GIPSI KNAUF me shtimin e aditivëve gjatë prodhimit të stukos të gipsit.

PËRPARËSITË

 • Thjeshtësia e përgatitjes
 • Aftësi më e mirë ngjitëse
 • Ngjitet gjithashtu në sipërfaqe që nuk janë krejtësisht të rregullta
 • Ngjit një larmi të madhe të fletëve dhe materialeve izolues
 • Të pandryshueshëm me kalimin e kohës
 • Rritje e shpejtë e rezistencës me forcim
 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Me bazë gipsi
 • E frytshme
 • Me fillimin e tharjen, fillon edhe fortësimi i masës
 • Përzihet mirë

L1,100

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX

NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX ME BAZË GIPSI KNAUF me shtimin e aditivëve gjatë prodhimit të stukos të gipsit.

PËRPARËSITË

 • Thjeshtësia e përgatitjes
 • Aftësi më e mirë ngjitëse
 • Ngjitet gjithashtu në sipërfaqe që nuk janë krejtësisht të rregullta
 • Ngjit një larmi të madhe të fletëve dhe materialeve izolues
 • Të pandryshueshëm me kalimin e kohës
 • Rritje e shpejtë e rezistencës me forcim
 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Me bazë gipsi
 • E frytshme
 • Me fillimin e tharjen, fillon edhe fortësimi i masës
 • Përzihet mirë

Përgatitja

Përhapeni Knauf-Perlfix në mënyrë të barabartë në një enë plastike që përmban ujë të pastër, jo shumë i lartë, për sa kohë që pluhuri ka thithi të gjithë ujin dhe pastaj përzihet me mjete të përshtatshme (stërvitje elektrike e përshtatshme fuqia e pajisur me mikser ose miks me dorë) derisa të merret një masë ngjitëse mjaft pastë, jo shumë e vështirë. Rekomandohet të gatuhet një sasi e Knauf Perlfix jo më e lartë se ajo që pret përdorni në rreth 1 1/2 orë punë. Të gjitha mjetet e përdorura për përgatitjen nga brumi duhet të lahet tërësisht pas përdorimit, si çdo mbetje e materialit i ngurtësuar mund të zvogëlojë kohën e vendosjes së Knauf-Perlfix në përzierjen tjetër.

Fusha e aplikimit

Knauf-Perlfix përdoret në përputhje me udhëzimet të prodhuesit dhe standardet DIN 18181 për aplikimet e mëposhtme:

 • Lidhja e fletëve të Knauf në muraturë ose beton (shih fletën e të dhënave Knauf W611 – suva e thatë).
 • Ngjitja e lsolastrit të Knauf, me polisterol shkumë (PSE), polistiren e extruduar (XPS), Lesh mineral (LM) ose fibra poliesteri (FPE). në mure në përgjithësi (shih fletën teknike të të dhënave Knauf W61).
 • Lidhja e materialeve izoluese në përgjithësi. NB: në rastin e lidhjes së leshit mineral aplikimi i Knauf-Perlfix duhet të jetë kryhet duke përhapur ngjitësin në të gjithë sipërfaqen të vetë Leshit Mineral.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

Sold by Knauf
L540L38,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO KNAUF RP 240

GRAFIATO KNAUF RP 240

Sold by Knauf
L1,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Sold by Knauf
L690L39,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL UA KNAUF

PROFIL UA KNAUF

Sold by Knauf
L1,950L2,730
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ TEKE ANKER
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart