Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF

Add your review

L1,150

DIAMANT

Fletë me rezistencë shumë të lartë mekanike, rezistente ndaj lagështisë dhe zjarrit, e përbërë nga një bërthamë gipsi e përforcuar me fibra minerale me sipërfaqe dhe buzë gjatësore të veshura me një karton special të përkryer ngjitës. Karakterizohet nga një sipërfaqe veçanërisht e lëmuar, nga ngjyra e kartonit blu dhe nga logoja e kuqe në anën e pasme. Skaji gjatësor i modeluar sipas skemës AK. Fleta është jashtëzakonisht e fortë, e gjithanshme dhe rezistente ndaj lagështisë pasi i është nënshtruar një trajtimi specifik për të kufizuar thithjen e lagështisë nga ajri.

PËRPARËSITË
 • Rezistencë e lartë ndaj stresit mekanik
 • Izolim i lartë akustik
 • Mbrojtje e lartë nga zjarri me kohezion më të madh të bërthamës nën veprimin e zjarrit
 • Rezistencë e lartë ndaj lagështisë
 • Lehtë për të punuar dhe vë
 • Fusha të shumta përdorimi
 • Lakueshëm

L1,150

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF

PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF fletë me rezistencë shumë të lartë mekanike, rezistente ndaj lagështisë dhe zjarrit, e përbërë nga një bërthamë gipsi e përforcuar me fibra minerale me sipërfaqe dhe buzë gjatësore të veshura me një karton special të përkryer ngjitës. Karakterizohet nga një sipërfaqe veçanërisht e lëmuar, nga ngjyra e kartonit blu dhe nga logoja e kuqe në anën e pasme. Skaji gjatësor i modeluar sipas skemës AK. Fleta është jashtëzakonisht e fortë, e gjithanshme dhe rezistente ndaj lagështisë pasi i është nënshtruar një trajtimi specifik për të kufizuar thithjen e lagështisë nga ajri.

PËRPARËSITË
 • Rezistencë e lartë ndaj stresit mekanik
 • Izolim i lartë akustik
 • Mbrojtje e lartë nga zjarri me kohezion më të madh të bërthamës nën veprimin e zjarrit
 • Rezistencë e lartë ndaj lagështisë
 • Lehtë për të punuar dhe vë
 • Fusha të shumta përdorimi
 • Lakueshëm

Përdorimi i caktuar

Ideale për ndërtimin e ndarjeve, mureve të rremë, veshjes së papafingo, veshjes së brendshme të mureve dhe mbushjes të mureve në sistemet modulare. Përdoret për ndërtime të reja ose projekte rinovimi, ndërtesa publike ose banesa private, shkolla, spitale dhe ndërtesa zyrash.

Karakteristikat

 • Përdorim universal
 • Lartësi të mëdha muri për shkak të fortësisë së pllakës
 • Aftësi e lartë peshëmbajtje të upave
 • Sipërfaqe robuste
 • E impregnuar për thithje të ulët të ujit
 • Strukturë e mirë kohezive nën ndikimin e flakëve
 • Bërthame gipsi speciale e fleksibël për zëizolim të lartë
 • E thjeshtë për tu përpunuar
 • Jo e djegshme
 • E harkueshme

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i fletës: DFH2 IR sipas EN520
 • Klasa e reaksionit të zjarrit: A2-s1, d0
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 1200 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 2000 – 3000 mm
 • Dendësia e pllakës: 1000 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,25 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 10 i thatë – 4 i lagësht
 • Fortësia e sipërfaqes: Ø = 15 mm
Të tjera

Ideale me:

 • Tavanet akustike Knauf Cleaneo, për të siguruar akustikë optimale dhe për të zvogëluar zhurmën e tingujve në zonat e zakonshme.
 • Profilet e Knauf MW, profile speciale që rrisin ndjeshëm izolimin e zërit.
 • Sistemi i dyerve rrëshqitëse Knauf ideal për rrugët e kursimit pa pengesa arkitektonike.
 • Knauf Safeboard® Pa plumb, sistemi i mbrojtjes nga rrezatimi për departamentet e diagnostikës radiografike dhe terapisë radiologjike.
 • Dyshemetë e ngritura nga Knauf GIFAfloor®, zgjidhja ideale e ndërtimit për spitale, hotel, shkollë, banesa dhe ndërtesa tregtare, të vendosura në mbështetëse çeliku të rregullueshme për lartësinë.
 • Knaufixy®, për ndërtimin e mureve të profilit të lakuar dhe mureve kundër.
 • Knauf Brio®, dysheme me element të përfunduar në fibra gipsi me instalim të shpejtë dhe të lehtë, me kapacitet të lartë ngarkese dhe strukturë jo-deformuese.

Për fiksimin e fletëve Diamant® në kornizat metalike kërkohet përdorimi i vidave të duhura Diamant®. Trashësia: 12.5 mm; Formati: 1200 x 2000/3000 mm

Magazinimi: Ruhet në paleta ose në bartës në një vend të thatë.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF

Gjatësia cm

2.5 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ PËR CD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO SILIKONI CONNI - KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT TRENN-FIX VETËNGJITËS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PATINIMI BIOFINISH PRO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO AKRILIKE OXXI - KNAUF
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart