Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL

Add your review

L4,600

Aquapanel® Cement Board Universal

Me trashësi 8 mm * është një panel ndërtimi i papërshkueshëm nga uji i bërë nga çimento Portland e grumbulluar me rrjetë të veshur me fibra qelqi të ngulitura në sipërfaqet e pasme dhe të përparme. Boardshtë bordi ideal për ndërtime të brendshme dhe të jashtme.

L4,600

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL

PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL përshkrim i produktit
AQUAPANEL® Universal është një rezistent ndaj ujit dhe 100% rezistent ndaj ujit çimento e mbledhur Portland me rrjetë të veshur me fibra qelqi të ngulitura në pjesën e pasme dhe sipërfaqet e përparme.

Magazinimi

Ruajini tabelat gjithmonë vertikalisht në vijë dhe në një mjedis të thatë dhe mbajini larg ujit. Në ambiente të jashtme dhe të brendshme, më së shumti 5 dhe 6 bordet mund të vendosen njëra mbi tjetrën. Duhet të ketë dy borde mbro paletën në anët e përparme dhe të pasme. Nëse bordet do të ruhen jashtë, duhet të përdoret një formë mbulese (najloni etj.). Standardet e referuara EN 12467

Fushat e Zbatimit

Në aplikimet e brendshme dhe të jashtme:

 • Veshje e përbërësve si kolona, trarë dhe parapet
 • Zbatohet si veshje në një strukturë çeliku ose druri Roof Kulmet e tarracës dhe tavanet e varura Walls Muret ndarëse dhe tavanet e varura në zona të  lagështa. Zbatohet drejtpërdrejt në konstruksionet prej kornize çeliku me një OSB si nënshtresë.

Vetitë

 • Pesha e lehtë (8 kg / m2)
 • 100% rezistent ndaj ujit
 • Qëndrueshmëri e lartë
 • Ip Pa çip dhe celulozë
 • Material Material jo i djegshëm i klasës A1
 • rezistente ndaj mykut dhe kërpudhave
 • Mund të pritet në formë duke përdorur teknikën “score and snap”
 • I përshtatshëm për aplikime të përkuljes
 • Instalim i pastër, i shpejtë dhe i lehtë

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL

Gjatësia cm

2.88 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
BAXHO KNAUF - DRITARE KONTROLLI

BAXHO KNAUF – DRITARE KONTROLLI

Sold by Knauf
L1,750L3,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL CW KNAUF

PROFIL CW KNAUF

Sold by Knauf
L514L690
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL UW KNAUF

PROFIL UW KNAUF

Sold by Knauf
L429L624
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF
PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL
PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart