Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT

Add your review

L390L1,650

FUGENFÜLLER LEICHT

Masë stukuese me bazë gipsi për stukimin me dorë të sistemeve të thata me shirit fugëmbulues.

Fugenfüller Leicht është një material stukues në formë pluhuri me bazë gipsi special dhe aditivë të tjerë.

SKU: N/A Tags: ,

L390L1,650

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT

STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT është një material stukues në formë pluhuri me bazë gipsi special dhe aditivë të tjerë.

Karakteristikat

 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Me bazë gipsi
 • Nuk formon topa gjatë përzierjes
 • Konsistencë kremoze dhe e butë
 • Veçanërisht e lehtë për tu përpunuar
 • Aftësi e lartë ngjitëse
 • Frytshmëri të lartë
 • Fortësohet shpejtë
 • Kohë e mjaftueshme përpunimi
 • Rezistente ndaj lagështirës

Fusha e përdorimit

Fugenfuller Leicht është një masë stukuese më bazë gipsi për:

 • Stukimin me dorë të fugave të pllakave të gipsit me brinjë HRAK (seksion brinje gjysëm rrumbullakët, gjysëm e drejtë) HRK (seksion brinje gjysem rrumbullakët) AFT (brinjë të shkallëzuara të drejta) dhe AK (seksion brinje e drejtë). Stukimi kryhet gjithmonë sëbashku me shiritin fugëmbulues.
 • Ngjitjen e pllakave të gipsit dhe pllakave termike me polisterol në mur, ne sipërfaqe të rrafshta
 • Mbushjen e hapsirave të vogla pa pllakë gipsit
 • Ngjitjen dhe patinimin e tullave te gipsit për mure
 • Ngjitjen dhe stukimin e eleve këndore

VARIANTET E PRODUKTIT

Përshkrimi Varianti Gjerësia Gjatësia Trashësia Pesha Coha Numri i artikullit EAN
Fugenfüller Leicht 25 kg 00003111 4003982019844
Fugenfüller Leicht 10 kg 00003112 4003982019851
Fugenfüller Leicht 5 kg 00003113 4003982019868

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Sold by Knauf
L940L94,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GARZË VETËNGJITËSE KNAUF

GARZË VETËNGJITËSE KNAUF

Sold by Knauf
L190L350
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL PËR LESH GURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K2
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO KUNDRA LAGËSHTIRËS UNIFLOTT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Sold by Knauf
L690L39,700
STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT
STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT

L390L1,650

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart