Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT

Add your review

L260L29,700

PAMBUK MINERAL GUROR – NATURBOARD FIT

NaturBoard FIT është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve të buta.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 5cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 30 kg/m3
 • Copa në paketim 12
 • M2/paketim 7.2
 • M2/paletë 115.2
 • Paketa në paletë 16
SKU: N/A Tags: ,

L260L29,700

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT

LESH GURI KNAUF MINERAL NATURBOARD FIT

Pllaka izoluese për plafon të lëshuar, tavane dhe kulme të pjerrëta. NaturBoard FIT është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve të buta. Produkti është i padjegshëm, rezistent ndaj temperaturave të larta, i papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj plakjes dhe është kimikisht neutral.

PËRFITIMET

 • mbrojtjen nga zjarri
 • konsistencë dhe kompaktësi
 • rezistenca ndaj plakjes
 • manipulimi i thjeshtë dhe i lehtë
 • pa formaldehid të shtuar
 • e përshtatshme për manipulim
 • pa aromë
 • prehet lehtë
 • Instalim i thjeshtë dhe i shpejtë

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.038 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Faktori i rezistencës ndaj difuzionit të avullit të ujit µ ~1
 • Rezistenca ndaj rrjedhjes së ajrit r > 5 kPa.s/m2
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

MË SHUMË INFORMACION

Aplikimi

Produkti është i dedikuar për izolimin termik dhe akustik, si dhe për mbrojtjen nga zjarri të plafonit të lëshuar, tavaneve dhe kulmeve të pjerrëta, kudo që izolimi nuk i nënshtrohet ngarkesës shtypëse.

Paketimi dhe magazinimi

Produkti NaturBoard FIT furnizohet në folie PE termotkurrëse. Produktet duhet të magazinohen në hapësirë të mbyllur apo të mbuluar. Në situata të jashtëzakonshme, paketimet e magazinuara në hapësirë të jashtme duhet të mbrohen me folie të papërshkueshme nga uji. Paketimet nuk duhet të vendosen drejtpërdrejtë në tokë.

TË DHËNAT LOGJISTIKE

SPECIFIKIMET

Trashësia
Vlera R
Gjatësia
Gjerësia
Copa në paketë
m2/paketë
m2/paletë
Paketa në paletë
SAP ID
50 1,32 1000 600 12 7,2 115,2 16
60 1,58 1000 600 9 5,4
80 2,11 1000 600 6 3,6
100 2,63 1000 600 6 3,6 57,6 16
120 3,16 1000 600 5 3,0 48 16
160 4,21 1000 600 3 1,8 535673

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË GIPSI DIAMANT KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË PËR TRA DRURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELE FIKSUESE PËR UA KNAUF

ELE FIKSUESE PËR UA KNAUF

Sold by Knauf
L280L340
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ PËR UA- ME CD
LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT

L260L29,700

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart