Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE

Add your review

L2,160

AQUAPANEL® SkyLite

Pllak e lehtë por i fortë për instalim në tavanet e varura si brenda ashtu edhe jashtë. Dërrasa e ndërtimit përbëhet nga një bërthamë e bërë nga çimento Portland dhe agregate dhe është e përforcuar në të dy anët me një pëlhurë rrjetë qelqi. Skajet priten, dy skaje janë përforcuar (EasyEdge).

Bordi i Çimentos AQUAPANEL® SkyLite është 100% rezistent ndaj ujit dhe lagështisë dhe rezistent ndaj mykut.

L2,160

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE

PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE Dizajn inteligjent i tavanit jashtë dhe brenda.

Pllaka e Çimentos AQUAPANEL® SkyLite është një bord i lehtë por i fortë për instalim në tavanet e varura si brenda ashtu edhe jashtë. Dërrasa e ndërtimit përbëhet nga një bërthamë e bërë nga çimento Portland dhe agregate dhe është e përforcuar në të dy anët me një pëlhurë rrjetë qelqi. Skajet priten, dy skaje janë përforcuar (EasyEdge).

Bordi i Çimentos AQUAPANEL® SkyLite është 100% rezistent ndaj ujit dhe lagështisë dhe rezistent ndaj mykut.

Vetitë

  • Për ambiente të brendshme dhe të jashtme
  • Projektimi fleksibël i sipërfaqes
  • E lehtë, e qëndrueshme, e fortë
  • 100% rezistent ndaj ujit
  • Rezistent ndaj infektimit të mykut
  • Prerja duke shënuar dhe thyer
  • Lehtë dhe e thjeshtë për tu mbledhur lart
  • E lakueshme e thatë
  • Nuk merr flake

Fusha e zbatimit

Bordi i Çimentos AQUAPANEL® SkyLite është një bord çimentoje i lehtë dhe përdoret për tavanet e brendshme dhe të jashtme.

Me aksesorët e duhur të sistemit, cilësitë e sipërfaqes deri në nivelin e cilësisë AQUAPANEL® Q3 mund të arrihen jashtë, dhe niveli i cilësisë AQUAPANEL® Q4 brenda.

Ekzekutimi

Bordi i Çimentos AQUAPANEL® SkyLite mund të ngjitet në profilet mbështetëse në gjatësi ose në kryqëzime. Pllaka e parë është në një linjë me kujdes me profilet. Bordi i Çimentos AQUAPANEL® SkyLite është i dehur në nënshartesë me vida AQUAPANEL® Maxi. Panelet e mëposhtme janë mbledhur me një bashkim prej përafërsisht. 3 – 4 mm, nyjet kryq nuk lejohen. Lidhjet janë të mbyllura me mbushësin bashkues dhe sipërfaqësor AQUAPANEL® SkyLite dhe shiriti i bashkimit AQUAPANEL® (10 cm) është ngulitur në mbushës. Kokat e vidave janë gjithashtu të mbushura. Pasi të jetë forcuar mbushësi, sipërfaqja fillon me abetare AQUAPANEL®. Pas tharjes, sipërfaqja është e veshur.

PRODUCT VARIANT

description width length thickness Weight item number EAN
AQUAPANEL® Cement Board SkyLite 8 900.0 mm 1250.0 mm 8.0 mm approx. 10.5 kg / m² 00433855 4260021862803

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE

Gjatësia cm

Pllakë 1.125 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES UNIVERSAL PËR CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PATINIMI BIOFINISH PRO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO SILIKONI CONNI - KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
BAXHO KNAUF - DRITARE KONTROLLI

BAXHO KNAUF – DRITARE KONTROLLI

Sold by Knauf
L1,750L3,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDË ME UPË - KNAUF
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart