Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PROFIL CW KNAUF

Add your review

L514L690

PROFIL CW KNAUF

PROFIL CW KNAUF Profil për mure dhe tavane të varura të pa fiksuara në soletë

Profile llamarine të zinkuara të formuara në të ftohtë me seksion C sipas EN 14195, të cilat përdoren në rradhë të parë si profile vertikale të mureve me konstruksion metalik, por edhe si profil mbajtës të tavaneve të varura të pa fiksuar në soletë.

Për të lehtësuar shtrimin e kabujve elektrik, në profile janë parashikuar hapje në forme H-je.

Karakteristikat

  • Gjerësia e bronjëve: 50 mm
  • Lartësia : 50/75/100/125/150 mm
  • Trashësia e llamarinës: 0,6 mm
SKU: N/A Tags: ,

L514L690

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PROFIL CW KNAUF

PROFIL CW KNAUF Profil për mure dhe tavane të varura të pa fiksuara në soletë

Profile llamarine të zinkuara të formuara në të ftohtë me seksion C sipas EN 14195, të cilat përdoren në rradhë të parë si profile vertikale të mureve me konstruksion metalik, por edhe si profil mbajtës të tavaneve të varura të pa fiksuar në soletë.

Për të lehtësuar shtrimin e kabujve elektrik, në profile janë parashikuar hapje në forme H-je.

Karakteristikat

  • Gjerësia e bronjëve: 50 mm
  • Lartësia : 50/75/100/125/150 mm
  • Trashësia e llamarinës: 0,6 mm

Fusha e përdorimit

Për tu përdorur si profil vertikal në muret me konstruksion metalik, por edhe si profil mbajtës për tavanet e varura të pa fiksuara në soletë.

Ai përdoret si profil në konstruksionet teke por si profil dysh në konstruksionet dopio që plotësojnë kërkesat e larta statike.

Përpunimi

Profil vertikal:

1) Priten në gjatësinë e dëshiruar me gërshërë për llamarinë.

2) Vendosen në profilet perimetralë UW.

3) Drejtohen dhe rregullohen në distancën e kërkuar nga akset.

4) Në varësi të sistemit mund të kërkohet një lidhje mekanike konstruktive e profilit CW me atë UW (psh vidhosje, perçinim).

Profil mbajtës:

1) Priten në gjatësinë e dëshiruar me gërshërë për llamarinë.

2) Vendosen në profilet perimetralë UW

3) Drejtohen dhe rregullohen në distancën e kërkuar nga akset.

4) Në varësi të sistemit mund të kërkohet një lidhje mekanike konstruktive e profilit CW me atë UW (psh vidhosje, perçinim).

 

Specification: PROFIL CW KNAUF


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Gjatësia cm

CW 50/50/06 3000 mm, CW 75/50/06 3000 mm, CW 100/50/06 3000 mm

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PROFIL CW KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDA MAXI AQUAPANEL

VIDA MAXI AQUAPANEL

Sold by Knauf
L1,600L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 5
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart