Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF

Add your review

L3,700

SAFEBOARD GKF

Pllaka gipsi Tip DF sipas DIN EN 520 si dhe GKF (zjarrduruese) sipas DIN 18180 me karakteristikë shtesë të mbrojtjes nga rrezet. Për t’u dalluar, bërthama e gipsit është e ngjyrosur me të verdhë. Fletë GKF me bërthamë gipsi të veshur, e karakterizuar nga një mbrojtje ekskluzive ndaj rrezeve X. Pllakat rreze-mbrojtëse përdoren në dhomat e radiografive të klinikave dentare dhe spitalore. Dhomat e radiografive kërkojnë një rrezembrojtje (mbështjellje) me dhomat fqinje. Sistemet rreze-mbrojtëse me Knauf Safeboard, gjejnë përdorimin e tyre në fushat e diagnostifikimit dhe terapisë me rreze, por që rrezatimi klasifikohet jo i lartë. Mbrojtja nga rrezet garantohet në formën krijimit të elementëve ndërtimor mbështjellës të ambjentit me vlera të njëjta specifike si të materialit rrezembrojtës plumbit.

 

L3,700

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF

PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF janë pllaka gipsi Tip DF sipas DIN EN 520 si dhe GKF (zjarrduruese) sipas DIN 18180 me karakteristikë shtesë të mbrojtjes nga rrezet. Për t’u dalluar, bërthama e gipsit është e ngjyrosur me të verdhë. Fletë GKF me bërthamë gipsi të veshur, e karakterizuar nga një mbrojtje ekskluzive ndaj rrezeve X. Pllakat rreze-mbrojtëse përdoren në dhomat e radiografive të klinikave dentare dhe spitalore. Dhomat e radiografive kërkojnë një rrezembrojtje (mbështjellje) me dhomat fqinje. Sistemet rreze-mbrojtëse me Knauf Safeboard, gjejnë përdorimin e tyre në fushat e diagnostifikimit dhe terapisë me rreze, por që rrezatimi klasifikohet jo i lartë. Mbrojtja nga rrezet garantohet në formën krijimit të elementëve ndërtimor mbështjellës të ambjentit me vlera të njëjta specifike si të materialit rrezembrojtës plumbit.

PËRPARËSITË

 • Lehtë për t’u instaluar
 • Rezistent ndaj zjarrit dhe jo i djegshëm
 • Mbrojtja me rreze X
 • Pa plumb
 • Izolim i shkëlqyeshëm akustik

Përdorimi i caktuar

Pllaka Safeboard lejon mbrojtjen e rrezeve X, prandaj është veçanërisht e përshtatshme në klinikat mjekësore dhe spitalet: materialet prej të cilave është bërë kjo fletë kanë një ekuivalencë specifike të përcaktuar me plumb. Pllaka Safeboard Knauf u krijua në mënyrë që të minimizonte punët shtesë të kërkuara për aplikimin e sistemeve mbrojtëse me rreze X që zëvendësojnë sistemet konvencionale. Kjo pllakë mbrojtëse me rreze X duhet të zbatohet dhe të përfundohet me stuko të pllakës Safeboard, në mënyrë të ngjashme me një fletë standarde, duke ofruar të njëjtat karakteristika teknike (izolim akustik, rezistencë ndaj zjarrit) si një pllakë Knauf GKF. Në këtë mënyrë, kërkesat e mbrojtjes nga zjarri që mund të kërkohen për muret mbrojtëse me rreze X mund të plotësohen gjithashtu.

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i fletës: DF sipas EN520
 • Klasa e reaksionit të zjarrit: A2-s1, d0
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 625 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 2400 mm
 • Dendësia e pllakës: 1400 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,26 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 10 i thatë – 4 i lagësht

PRODUCT VARIANT

description width length thickness Weight item number EAN
Safeboard GKF 12.5 625.0 mm 2500.0 mm 12.5 mm approx. 18.0 kg / m² 00132849 4003982205629

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF

Gjatësia cm

1.56 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Sold by Knauf
L480L27,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT TRENN-FIX VETËNGJITËS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË VARËSE E SHPEJTË ANKERFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K2
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart