Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF

Add your review

L550

PLLAKË MASIVE GKF

Knauf Pllaka masive.

 • Lehtë për t’u prerë
 • Lehtë për t’u transportuar
 • Më i vlerësuari nga profesionistët
 • Më shumë pastrim në kantier

 

L550

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF

PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF për sistemet bazë në ndërtimin e thatë. Fletë me bërthamë gipsi me buzë të holluar (AK) të veshura në sipërfaqe dhe buzë gjatësore me një karton të posaçëm ngjitës të përkryer. Ngjyra e fildishtë, e njohur nga vula blu e identifikimit. Është shënuar në pjesën e pasme me një shenjë lineare që identifikon prodhuesin, impiantin, të dhënat e prodhimit, standardin e referencës dhe kontrollin e cilësisë. Pllakat ndërtimore Knauf përdoren në të gjitha fushat e ndërtimit të brendshëm si veshje ekonomike në sistemet e ndërtimit të thatë pa plotësuar ndonjë kërkesë të veçantë. Mund të kombinohet me fletë teknike për aplikime në sisteme me performancë të lartë. Nëse duhet të ngjitet i thatë në mure, përdorni një ngjitës të përshtatshëm me bazë gipsi (Perlfix).

Fusha e përdorimit

Pllakat masive GKB Knauf përdoren para së gjithash si veshje një shtresore në sistemet e mureve që nuk plotësojnë ndonjë kërkesë të veçantë.

 • Lehtë për t’u prerë
 • Lehtë për t’u transportuar
 • Më i vlerësuari nga profesionistët
 • Më shumë pastrim në kantier

Sistemet

 • Veshjet tavani dhe tavan i varur
 • Veshje tavani nënçati
 • Mure me konstruksione metalike
 • Mure me konstruksione druri
 • Mure për shtëpi druri
 • Veshje muri me konstruksion
 • Suva e thatë

Karakteristikat

 • Përpunim i thjeshtë
 • Jo i djegshëm
 • I përkulshëm
 • Paloset (pllakat me prerje V)
 • Nuk krijon lagështi kur kemi ndryshime të kushteve atmosferik

Përpunimi

 •  Strukturë kohezive e mirë nën veprimin e zjarrit
 • Karakter masiv
 • E përshtatshme për distanca më të mëdha të profileve CW
 • Stabilitet i lartë edhe për konstruksionet me një veshje të vetme shtrese pllake
 • Përpunim i thjeshtë
 • Jo i djegshëm
 • Bymim dhe tkurrje e vogël si rezultat i ndryshimeve të kushteve klimaterike

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF

Gjatësia cm

2.5 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELE FIKSUESE PËR UA KNAUF

ELE FIKSUESE PËR UA KNAUF

Sold by Knauf
L280L340
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO E GATSHME ME KOVA KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K6
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL UA KNAUF

PROFIL UA KNAUF

Sold by Knauf
L1,950L2,730
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL CW KNAUF

PROFIL CW KNAUF

Sold by Knauf
L514L690
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart