Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BASHKUES UNIVERSAL PËR CD

L24

BASHKUES UNIVERSAL PËR CD

BASHKUES UNIVERSAL PËR CD Për bashkimet gjatësore të profileve CD edhe në kënde fleksibël

Bashkues llamarine për qëllime përdorimi të shumëllojshme së bashku me adaptorin e përshtatshëm dhe profilet Knauf CD 60/27. Fusha kryesore e përdorimit është bashkimi gjatësor i profileve CD 60/27. Në kombinim me adaptorin e përshtatshëm, bëhet e mundur krijimi i bashkimeve në kënde fleksible duke ofruar zgjidhje design të shumëllojshme.

Karakteristikat

 • Bashkime profile të shpejta dhe të thjeshta
 • Me përdorim universal (bashkime të shumëllojshme gjatësore dhe këndore)
 • Me faqe anësore fleksible, nivelojnë tolerancën e profileve
 • Nuk pengon përdorimin e bashkuesit kryq
 • Sipas dëshirës janë të mundshme edhe zgjidhje të veçanta për adaptues

L24

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BASHKUES UNIVERSAL PËR CD

BASHKUES UNIVERSAL PËR CD Për bashkimet gjatësore të profileve CD edhe në kënde fleksibël

Bashkues llamarine për qëllime përdorimi të shumëllojshme së bashku me adaptorin e përshtatshëm dhe profilet Knauf CD 60/27. Fusha kryesore e përdorimit është bashkimi gjatësor i profileve CD 60/27. Në kombinim me adaptorin e përshtatshëm, bëhet e mundur krijimi i bashkimeve në kënde fleksible duke ofruar zgjidhje design të shumëllojshme.

Karakteristikat

 • Bashkime profile të shpejta dhe të thjeshta
 • Me përdorim universal (bashkime të shumëllojshme gjatësore dhe këndore)
 • Me faqe anësore fleksible, nivelojnë tolerancën e profileve
 • Nuk pengon përdorimin e bashkuesit kryq
 • Sipas dëshirës janë të mundshme edhe zgjidhje të veçanta për adaptues

Fusha e përdorimit

Me multibashkuesin mund të krijohen bashkime këndore të profileve CD në çdo kënd të dëshiruar duke e bërë këtë bashkues të përshtatshëm si për bashkime gjatësore por edhe me kënd për konstruksione të veçanta në tavane design.

 • Për kënd  me projeksion 90°
 • Për zgjatime të tavaneve në kënd 90°
 • Për fuga të fshehura
 • Për ndrçime indirekte
 • Për zgjatime gjatësore të 2 profileve
 • etj.
Përpunimi

1) Bashkimet gjatësore: Multibashkuesi futet në profilin CD deri sa të ndaloj (nuk lejohen shkurtime).

2) Bashkime këndore/Fuga të fshehura: Multibashkuesi lidhet me adaptuesin. Adaptori duhet të qëndrojë mirë në bashkues.  Multibashkuesi mund të shkurtohet me gërshërë për llamarinë, në rast se është e nevojshme. Bashkuesi këndor futet në profilin CD dhe vidhoset. Multibashkuesi vidhoset në profilin CD me çdo 2 Vida vetëfiletuese TN 3,5 x 25..

VARIANTET E PRODUKTIT

Përshkrimi Varianti Gjerësia Gjatësia Trashësia Pesha Coha Numri i artikullit EAN
Multibashkues për CD 60/27 100 mm 00065153

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BASHKUES UNIVERSAL PËR CD”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJAK PLLAKASH KNAUF AQUAPROTECT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K2
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAMBUK MINERAL QELQOR - EKOROLL

PAMBUK MINERAL QELQOR – EKOROLL

Sold by Knauf
L116L83,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Sold by Knauf
L690L39,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES GJATËSOR PËR PROFIL CD
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart