Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS

Add your review

L9,250

MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS

MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS është barrierë e avullit me rezistencë të lartë ndaj avullit me shtresë reflektuese të aluminizuar në foli të polietilenit me rrjetëz të armaturës. Shtresa reflektuese reflekton nxehtësinë mbrapa në hapësirën e brendshme dhe në atë mënyrë kursen energjinë për ngrohje.

Aplikimi

Aplikohet në sistemin e konstruksionit të çatisë së pjerrët, mureve vertikale (veshje e murit) dhe kudo ku ka emetim të intensifikuar të avullit të ujit.

L9,250

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS

MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS është barrierë e avullit me rezistencë të lartë ndaj avullit me shtresë reflektuese të aluminizuar në foli të polietilenit me rrjetëz të armaturës. Shtresa reflektuese reflekton nxehtësinë mbrapa në hapësirën e brendshme dhe në atë mënyrë kursen energjinë për ngrohje.

Aplikimi

Aplikohet në sistemin e konstruksionit të çatisë së pjerrët, mureve vertikale (veshje e murit) dhe kudo ku ka emetim të intensifikuar të avullit të ujit.

Udhëzimi për përdorim

T’ju kushtohet vëmendja udhëzimeve përkatëse për instalim dhe informatave në kuadër të ikonave. Membrana vendoset nga ana më e ngrohtë/e brendshme e termoizolimit në sistemin e çatisë së pjerrët dhe murit vertikal (veshje e murit).

Rezistenca e materialit ndaj plakjes

Instalimi i duhur, me përdorimin e materialeve adekuate, garanton jetëgjatësinë e tërë sistemit.

Paketimi dhe magazinimi
Një paletë mban 30 rule dhe çdo rul është i paketuar në fletë polietilenike. Rulet ruhen në pozitë horizontale, mbi sipërfaqe të pastër dhe të rrafshët, pa ekspozim ndaj rrezatimit UV.

Udhëzimet për instalim

 • Hapësira duhet të jetë e ajrosur në mënyrë që të mundësohet lagështia relative nën 75% gjatë instalimit.
 • Të ngjitet mbi mbajtësit Homeseal LDS SOLIFIT-2, shiriti me ngjitje të dyanshme, para vendosjes së membranës.
 • Membrana duhet të vendoset çdoherë tërthorazi mbi mbajtësit
 • Mbivendosja ndërmjet membranave duhet të jetë min. 10 cm
 • Për fiksimin e membranës duhet të përdoret stapleri 8/10
 • Membrana duhet të fiksohet me stapler në distancat prej 10-15cm
 • Bashkimet e dy membranave duhet të mbyllen 100% me shirit ngjitës universal, Homeseal LDS SOLIFIT-1
 • Të shtypet mirë në mënyrë që të sigurohet puthitja maksimale e shiritit ngjitës për membranën
 • Të gjitha bashkimet e membranës dhe elementeve të tjera konstruktive duhet të mbyllen me përdorimin e shiritit ngjitës universal Homeseal LDS SOLIFIT-1 dhe shiritit me ngjitje të dyanshme Homeseal LDS SOLIFIT-2
 • Të gjitha depërtimet përmes membranës duhet të mbyllen 100% me shiritin ngjitës universal, Homeseal LDS SOLIFIT-1

SPECIFIKIMET

Gjatësia
Gjerësia
m2/copë
Paketa në paletë
50 1,5 75

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GARZË VETËNGJITËSE KNAUF

GARZË VETËNGJITËSE KNAUF

Sold by Knauf
L190L350
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDA MAXI AQUAPANEL

VIDA MAXI AQUAPANEL

Sold by Knauf
L1,600L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E POSHTME E VARËSES-NONIUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ PËR CD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PATINIMI BIOFINISH PRO KNAUF
MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS
MEMBRANË HOMESEAL LDS 200 ALUPLUS
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart