Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

VARËSE DIREKTE AKUSTIKE

L33

VARËSE DIREKTE AKUSTIKE

VARËSE DIREKTE AKUSTIKE Për fiksimin direkt akustik të konstruksionit të tavaneve të varura dhe veshjeve të murit

Varësja akustike është një varëse prej llamarine , e cila shuan zhurmat, me aftësi peshëmbajtëse 0,40 kN për fiksimin e konstruksionit të tavaneve dhe veshjes së murit.

Karakteristikat

 • Shuarje e zhurmave akustike
 • Sipas dëshirës nuk humbet pothuajse fare vend për shkak të lartësisë të vogël të varjes
 • Fiksim i thjeshtë i profileve
 • Lejon nivelimin e konstruksionit pavasisht lartësisë së vogël të varjes
 • Lartësia e varjes: 15-190 mm

L33

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

VARËSE DIREKTE AKUSTIKE

VARËSE DIREKTE AKUSTIKE Për fiksimin direkt akustik të konstruksionit të tavaneve të varura dhe veshjeve të murit

Varësja akustike është një varëse prej llamarine , e cila shuan zhurmat, me aftësi peshëmbajtëse 0,40 kN për fiksimin e konstruksionit të tavaneve dhe veshjes së murit.

Karakteristikat

 • Shuarje e zhurmave akustike
 • Sipas dëshirës nuk humbet pothuajse fare vend për shkak të lartësisë të vogël të varjes
 • Fiksim i thjeshtë i profileve
 • Lejon nivelimin e konstruksionit pavasisht lartësisë së vogël të varjes
 • Lartësia e varjes: 15-190 mm

Fusha e përdorimit

Me varëset direkte akustike realizohen lartësi minimale të varjes prej 15 mm. Në të njëjtën kohë, varësja direkte akustike lejon të nivelohen toleranca të mëdha tek sipërfaqet me disnivel. Sipas çdo varianti varësja direkte akustike përdoret për fiksimin e konstruksioneve me profile CD 60/27 ose ristela druri.

Përpunimi

1) Në rast se është e nevojshme kryhen shpime paraprake ne sipërfaqe (beton/llamarinë trapez) në distancën e duhur nga akset.
2) Fiksimi i varëses (në mes) në sipërfaqe me element fiksues të përshtatshme.
3) Fiksimi i profileve kryhet me vida për metal LN 3,5×9 sipas lartësisë së nevojshme të varjes.
4) Pjesët e mbetura të krahëve të varëses priten ose përthyhen.

VARIANTET E PRODUKTIT

Përshkrimi Varianti Gjerësia Gjatësia Trashësia Pesha Coha Numri i artikullit EAN
Varëse direkte akustike për CD 60/27 për CD 60/27 120 mm 0,40 kN 00072520 4003982182746
Varëse direkte akustike për CD 60/27 për CD 60/27 200 mm 0,40 kN 00072521 4003982182760

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “VARËSE DIREKTE AKUSTIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL INDOOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES GJATËSOR PËR PROFIL CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart