Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF

Add your review

L2,300

FLÄCHENDICHTBAND

Shirit izolues kundër ujit pa bitum

Knauf Flächendichtband është një rrjetë poliestre me një shirit në mes të ngjitur 7 cm të gjërë, ngjyrë gri, elastike, i cili shërben si shtresë e padepërtueshme nga uji dhe përdoret sëbashku me Flächendicht për të arritur një izolim shumë të sigurtë nga uji në vende kritike.

L2,300

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF

SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF FLÄCHENDICHTBAND Shirit izolues kundër ujit pa bitum

Knauf Flächendichtband është një rrjetë poliestre me një shirit në mes të ngjitur 7 cm të gjërë, ngjyrë gri, elastike, i cili shërben si shtresë e padepërtueshme nga uji dhe përdoret sëbashku me Flächendicht për të arritur një izolim shumë të sigurtë nga uji në vende kritike.

Karakteristikat

1) Knauf Flächendichtband ngjitet mbi shtresën e parë të pa holluar me Flächendicht të pastër dhe pa pluhura. Shiriti vendoset ne cepa, kënde dhe bashkime dhe nuk duhet të formojë pala gjatë shtrimit. Më pas lyhet përsëri me Flächendicht në mënyrë që të shiriti të fiksohet mirë mbi sipërfaqe.

2) Në zonën e mbivendosjes p.sh. cepa, shiriti mbivendoset minimalisht 5 cm mbi njëra tjetrën dhe presohet fort psh. Me rrul ose shpatull.

3) Në përfundim e gjithë sipërfaqja lyhet me shtresën e dytë të Flächendicht. Gjatë këtij proçesi zonat ku ndoshet shiriti lyerja bëhet me sasi më të madhe të solucioni izolues Flächendicht.

Fusha e përdorimit

Knauf Flächendichtband përdoret sëbashku me solucionin Flächendicht për të arritur një izolim të sigurtë në vendet kritike si p.sh.::

  • Cepat e brendshme dhe të jashtme
  • Bashkimet me dyshemenë dhe murin
  • Për izolimin e plasaritjeve në sipërfaqe
Përpunimi

1) Knauf Flächendichtband ngjitet mbi shtresën e parë të pa holluar me Flächendicht të pastër dhe pa pluhura. Shiriti vendoset ne cepa, kënde dhe bashkime dhe nuk duhet të formojë pala gjatë shtrimit. Më pas lyhet përsëri me Flächendicht në mënyrë që të shiriti të fiksohet mirë mbi sipërfaqe.

2) Në zonën e mbivendosjes p.sh. cepa, shiriti mbivendoset minimalisht 5 cm mbi njëra tjetrën dhe presohet fort psh. Me rrul ose shpatull.

3) Në përfundim e gjithë sipërfaqja lyhet me shtresën e dytë të Flächendicht. Gjatë këtij proçesi zonat ku ndoshet shiriti lyerja bëhet me sasi më të madhe të solucioni izolues Flächendicht.

VARIANTET E PRODUKTIT

Përshkrimi Varianti Gjerësia Gjatësia Trashësia Pesha Coha Numri i artikullit EAN
Flächendichtband 10 m 00005356 4006379035519

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF

Gjatësia cm

10 m

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL UA KNAUF

PROFIL UA KNAUF

Sold by Knauf
L1,950L2,730
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 0 04 FIXPLUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Sold by Knauf
L480L27,600
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart