Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO KUNDRA LAGËSHTIRËS UNIFLOTT

Add your review

L1,800

UNIFLOTT IMPRÄGNIERT

Masë stukuese me bazë gipsi për stukimin me dorë të sistemeve të thata në ambjentet me lagështi.

Knauf Uniflott kundër-lagështirës është një masë stukuese në formë pluhuri, me bazë gipsi special me aditivë plastikë dhe shtesa të tjera. Uniflott kundër lagështirës është rezistent ndaj ujit dhe për tju përshtatur pllakës kundër lageështirës është pigmentuar me ngjyrë të gjelbër.

L1,800

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO KUNDRA LAGËSHTIRËS UNIFLOTT

STUKO KUNDRA LAGËSHTIRËS UNIFLOTT e përbër me pluhur të gjelbër me rezistencë të lartë, bazuar në gips të përmirësuar me aditivë sintetikë me rezistencë të lartë ndaj lagështisë. Knauf Uniflott kundër-lagështirës është një masë stukuese në formë pluhuri, me bazë gipsi special me aditivë plastikë dhe shtesa të tjera. Uniflott kundër lagështirës është rezistent ndaj ujit dhe për tju përshtatur pllakës kundër lageështirës është pigmentuar me ngjyrë të gjelbër.

PËRPARËSITË

 • Rezistencë e lartë ndaj lagështisë
 • Në gips të përforcuar me aditivë të veçantë
 • Ngjitje e shkëlqyeshme edhe në ambiente të lagështa
 • Tharje e shpejtë
 • Nuk grumbullohet, lehtësisht i punueshëm
 • Fërkohet kollaj
 • Klasa e reagimit të zjarrit A1

Përdorimi i caktuar

Produkti është i përshtatshëm për aplikime të veçanta për përfundimin e nyjeve në pllaka Knauf Idrolastra, ai përzihet vetëm me ujë, nuk grumbullohet dhe ka ngjitje të shkëlqyeshme.

Fusha e tij e përdorimit përfshin

 • pllaka gipsi të veshura, pllaka gipsi të veshura me vrima Idrolastre ose të shpuara;
 • pllaka gipsi të veshura për mallra të thatë;
 • fletët Knauf Cleaneo;
 • Fletë me fibra gipsi Vidiwall;
 • pllaka me fibra gipsi për pllaka të thata Brio.

Këshillë: Brinjët e prera (pa karton) duhet të stukohen sëbashku me shiritin fugëmbulues p.sh. me Knauf Fugendeckstreifen Kurt.

Knauf Uniflott kundër-lagështirës përdoret për stukimin me dorë të fugave të:

 • pllakave Knauf kundër-lagështirës me seksion brinje HRAK (gjysëm rrumbullakët), HRAK (gjysëm rrumbullakët, gjysëm të sheshtë), AFK (brinjë të shkallëzuara të sheshta). Në rast se këto brinjë janë të mbështjella me karton stukimi i fugave kryhet pa shiritin fugëmbulues.

Përshkrimi teknik

Koha e punës: 45 minuta.

Koha e tharjes: 2 orë

Karakteristikat
 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Aftësi të mira ngjitëse
 • Veçanërisht shumë e thjeshtë në përpunim
 • Zmerilohet lehtë
 • Tkurret shumë pak pas tharjes
 • Rezistente ndaj ujit
 • Me ngjyrë të gjelbër
 • Fortësohet shpejt
 • Thahet shpejt
 • Nuk e thith ujin

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: STUKO KUNDRA LAGËSHTIRËS UNIFLOTT

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO KUNDRA LAGËSHTIRËS UNIFLOTT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDA GIPSI TN VETË-SHPUESE

VIDA GIPSI TN VETË-SHPUESE

Sold by Knauf
L780L1,690
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Sold by Knauf
L690L39,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL PËR LESH GURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO SILIKONI CONNI - KNAUF
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart