Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR GRAFIATO QUARTZ GROUND

Add your review

L3,700

QUARTZ GROUND

Quarzgrund është një astar i gatshme për përdorim si një abetare me shtues kuarci në suva të thatë, pa pluhur dhe llaçe përforcuese, sipërfaqe të lëmuar gipsi gipsi ose veshje shpërndarjeje të ngjitura fort para se të aplikohen suva disk ose shtresa me shtresa të hollë.

Karakteristikat

 • Për brenda dhe jashtë
 • E gatshme për tu përdorur
 • Aftësi të lartë depërtuese
 • Difuzuese
 • Përforcon sipërfaqen
 • Lidh pluhurin
 • Rregulluese e aftësisë thithëse
 • Pa tretësira dhe zbutës, pa emisione të gazrave
 • Hidrofobe
 • Përpunohet me makineri ose dorë

L3,700

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR GRAFIATO QUARTZ GROUND

ASTAR GRAFIATO QUARTZ GROUND Quarzgrund është një astar i gatshme për përdorim si një abetare me shtues kuarci në suva të thatë, pa pluhur dhe llaçe përforcuese, sipërfaqe të lëmuar gipsi gipsi ose veshje shpërndarjeje të ngjitura fort para se të aplikohen suva disk ose shtresa me shtresa të hollë.

Karakteristikat

 • Për brenda dhe jashtë
 • E gatshme për tu përdorur
 • Aftësi të lartë depërtuese
 • Difuzuese
 • Përforcon sipërfaqen
 • Lidh pluhurin
 • Rregulluese e aftësisë thithëse
 • Pa tretësira dhe zbutës, pa emisione të gazrave
 • Hidrofobe
 • Përpunohet me makineri ose dorë

Fusha e përdorimit

fusha e zbatimit
Quarzgrund është një astar i gatshme për përdorim për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm në nënndarje të çimentos me gëlqere (p.sh. LUP 222, Super Lupp, UP 210, UP 310), llaç përforcues (p.sh. SM700 Pro, Lustro), sipërfaqet e suvasë gipsi ( p.sh. MP75 L, MP 75 G / F, MP 75 Diamant) dhe ngjitje fort të veshjeve shpërndarëse.

Astar kuarci përdoret si astar para se të aplikoni:

 • Veshjet përfundimtare të shtresës së hollë minerale (p.sh. Noblo, SP 260 dhe RP 240 si dhe Pico der Feine)
 • Suva përfunduese me pastë në zonën e jashtme (p.sh. Conni, Addi, Kati)
Përpunimi

ekzekutimi
Llokoçisni mirë përmbajtjen e kovës përpara se të filloni punën. Quarzgrund aplikohet në mënyrë të barabartë pa u holluar dhe mbuluar plotësisht në një shtresë kryq me një rul / furçë prej lëkure qengji. Pastroni mjetet me ujë menjëherë pas përdorimit. Nëse është e mundur, fshijeni ndotjen e shkaktuar nga toka kuarci (spërkatjet ose të ngjashme) nga sipërfaqet e ndotura me ujë të ngrohtë, ndërsa është akoma i freskët. Materiali i tharë mund të hiqet pasi të jetë zbutur me një leckë të lagur ose të ngjashme. hiqen Prisni me punën vijuese derisa abetari i kuarcit të mos jetë më ngjitës dhe të thahet (të paktën 12 orë në 20 ° C dhe lagështia relative 65%). Në kushtet e vendit të ndërtimit të freskët dhe të lagësht, koha e tharjes është përkatësisht më e gjatë.

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

 

Specification: ASTAR GRAFIATO QUARTZ GROUND


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR GRAFIATO QUARTZ GROUND”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BETON KONTAKT KNAUF

BETON KONTAKT KNAUF

Sold by Knauf
L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT GOME NGJITËS KNAUF

SHIRIT GOME NGJITËS KNAUF

Sold by Knauf
L620L2,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

Sold by Knauf
L540L38,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Sold by Knauf
L940L94,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAMBUK MINERAL QELQOR - EKOROLL

PAMBUK MINERAL QELQOR – EKOROLL

Sold by Knauf
L116L83,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K5
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart