Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

GRAFIATO ME SILIKON KNAUF

Add your review

L3,500

ADDI S

Grafiato më gërvishtje me silikon për fasadë

Grafiato e gatshme me gërvishtje, kremoze, e lidhur organikisht dhe e përforcuar me silikon për tone ngjyrash intensive. Shumë rezistente ndaj ujit dhe avull-difuzuese.

SKU: N/A Tags: ,

L3,500

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

GRAFIATO ME SILIKON KNAUF

GRAFIATO ME SILIKON KNAUF Grafiato më gërvishtje me silikon për fasadë

Grafiato e gatshme me gërvishtje, kremoze, e lidhur organikisht dhe e përforcuar me silikon për tone ngjyrash intensive. Shumë rezistente ndaj ujit dhe avull-difuzuese.

Karakteristikat

 • E gatshme për tu përpunuar
 • Shume difuzuese
 • Për tone intensive ngjyrash
 • Shumë rezistentë ndaj kushteve atmosferike
 • Nuk mban papastërti
 • Rezistente ndaj ujit
 • Për jashtë
 • Toni I ngjyrës e bardhë (RAL 9010)
 • Tonet e ngjyrave sipas Knauf katalogut të ngjyrave ColorConcept

Fusha e përdorimit

Knauf Addi R është një suva finale dekorative për sistemet e fasadave termoizoluese.

 • Shtresë përfundimtare mbi suva minerale që i takojnë grupit të llaçrave P II dhe P III
 • Shtresë përfundimtare mbi masat armuese
Përpunimi

Para përpunimit duhet të kontrollohet nëse toni i ngjyrës është ai i duhuri. Për Conni S të pigmentuar me ngjyrë duhet të punohet vetëm material me numer sharzhe të njëjtë (në rast të porosie ekstra duhet të vendoset në porosi numri i komisionit të ngarkesës së fundit). Addi përzihet para shtrimit mbi sipërfaqe me përzier elektrik. Rregullohet konsistenca e materialit, në rast se është e nevojshme hidhet pak ujë gjatë përzierjes.

Conni shtrihet me një mallë inoxi në të gjithë sipërfaqen. Addi S (me strukturë gërvishtje) strukturohet me një mallë plastike në formë rrethore menjëherë, pa ndërprerje pasi është vendosur në sipërfaqe. Lloji I veglës së punës përcakton ashpërsinë e sipërfaqes, prandaj duhet të punohet gjithnjë me të njëjtën mallë strukturuese. Addi mund të lyeht sipas nevojës me Autol ose Fassadol. Addi mund të përpunohet edhe me makineri me spërkatje.

VARIANTET E PRODUKTIT

Përshkrimi Varianti Gjerësia Gjatësia Trashësia Pesha Coha Numri i artikullit EAN
Addi S 1.5 25 kg 00040960 4003950019647
Addi S 1.5 25 kg i ngjyrosur 00044798 4003950054938
Addi S 2.0 25 kg 00040962 4003950019654
Addi S 2.0 25 kg i ngjyrosur 00477888 4003950098437
Addi S 3.0 25 kg 00040963 4003950019661
Addi S 3.0 25 kg i ngjyrosur 00477889 4003950098444

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

 

Specification: GRAFIATO ME SILIKON KNAUF

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “GRAFIATO ME SILIKON KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K6
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KNAUF VARËSE DIREKTE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL PËR LESH GURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO AKRILIKE OXXI - KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL PËR RRJET KLEBESPACHTEL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart