Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

UD PROFIL KNAUF

Add your review

L288

UD PROFIL KNAUF

UD PROFIL KNAUF Profile llamarine i formuar ne te ftohte me nje prerje te terthore U sipas EN 14195, i cili përdoret si profil perimetri tek tavanet e varuara dhe tek veshja e mureve.

Profili UD sherben si profil bashkues i murit me profilet CD te tavanit.

Karakteristikat

  • Gjerësi brinje: 28 mm
  • Lartësi: 27 mm i të dy brinjëve ose 27 dhe 48 mm me brinjë jo të barabrta
  • Trashësi llamarine: 0,6 mm

L288

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

UD PROFIL KNAUF

UD PROFIL KNAUF Profile llamarine i formuar ne te ftohte me nje prerje te terthore U sipas EN 14195, i cili përdoret si profil perimetri tek tavanet e varuara dhe tek veshja e mureve.

Profili UD sherben si profil bashkues i murit me profilet CD te tavanit.

Karakteristikat

  • Gjerësi brinje: 28 mm
  • Lartësi: 27 mm i të dy brinjëve ose 27 dhe 48 mm me brinjë jo të barabrta
  • Trashësi llamarine: 0,6 mm

Fusha e përdorimit

Fusha e përdorimit
Për tu përdorur si profil perimetral tek tavanet e varura dhe veshjet e murit me konstruksion UD/CD

Përpunimi

Tek tavanet e varura:
1) Profilet priten në gjatësinë e kërkuar me gërshërë për llamarinë.
2) Fiksohen në mur me upa të përshtatshme.
3) Sipas sistemit të aplikuar mbi to mbështeten profilet kryesore ose mbajtëse.
Tek veshjet e murit me konstruksion:
1) Profilet priten në gjatësinë e kërkuar me gërshërë për llamarinë..
2) Fiksohen në mur dhe në soletën e tavanit me upa të përshtatshme (në rast se kërkohet bashkohet me profilin CD nëpërmjet vidhosjes ose perçinimit)

VARIANTET E PRODUKTIT

Përshkrimi Varianti Gjerësia Gjatësia Trashësia Pesha Coha Numri i artikullit EAN
Profil UD 28/27/06 3000 mm ca. 0,3 kg/m 00003351 4003982027535
Profil UD 28/27/06 ca. 0,3 kg/m 00007687 4003982168511
Profil UD 48/27/28/06 3000 mm ca. 0,5 kg/m 00004844 4003982075000

 

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: UD PROFIL KNAUF

Gjatësia cm

3000 mm

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “UD PROFIL KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Sold by Knauf
L940L94,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË PËR TRA DRURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PATINIMI BIOFINISH PRO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
BAXHO KNAUF - DRITARE KONTROLLI

BAXHO KNAUF – DRITARE KONTROLLI

Sold by Knauf
L1,750L3,900
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart