Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Add your review

L480L27,600

NaturBoard VENTACUSTO

Pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve gjysmë të forta.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 5cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 75 kg/m3
 • Copa në paketim 8
 • M2/paketim 4.8
 • M2/paletë 57.6
 • Paketa në paletë 12

L480L27,600

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO pllaka izoluese për fasadat e ventiluara, veshjet e mureve dhe muret ndarëse me karakteristika të përforcuara akustike-absorbuese. NaturBoard VENTACUSTO është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve gjysmë të forta. Produkti është i padjegshëm, rezistent ndaj temperaturave të larta, i papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj plakjes dhe është kimikisht neutral.

PËRFITIMET

 • mbrojtjen nga zjarri
 • konsistencë dhe kompaktësi
 • rezistenca ndaj plakjes manipulimi i thjeshtë dhe i lehtë
 • pa aromë
 • prehet lehtë
 • montimi i thjeshtë dhe i shpejtë

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.035 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Faktori i rezistencës ndaj difuzionit të avullit të ujit µ ~1
 • Rezistenca ndaj rrjedhjes së ajrit r > 5 kPa.s/m
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

MË SHUMË INFORMACION

Aplikimi

Produkti është i dedikuar për izolimin termik dhe akustik dhe për mbrojtjen nga zjarri të fasadave të ventiluara të lartësisë prej 12 deri në 20m, veshjeve të murit, mureve ndarëse dhe në pjesët e konstruksionit ku janë të rritura kërkesat lidhur me performancat akustike – mund të përdoret edhe i vetëm si shtresë absorbuese.

Paketimi dhe magazinimi

Produkti NaturBoard VENTACUSTO furnizohet në folie PE termotkurrëse. Produktet duhet të magazinohen në hapësirë të mbyllur apo të mbuluar. Në situata të jashtëzakonshme, paketimet e magazinuara në hapësirë të jashtme duhet të mbrohen me folie të papërshkueshme nga uji. Paketimet nuk duhet të vendosen drejtpërdrejtë në tokë.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

PERFORMANCAT

Value
Përçueshmëria termike 0,035

TË DHËNAT LOGJISTIKE

SPECIFIKIMET

Trashësia
Vlera R
Gjatësia
Gjerësia
Copa në paketë
m2/paketë
Paketa në paletë
SAP ID
1,71 1000 600 6 3,6
30 0,86 1000 600 12 7,2 14
40 1,14 1000 600 9 5,4 14
50 1,43 1000 600 8 4,8 12
70 2,00 1000 600 6 3,6
80 2,29 1000 600 4 2,4
90 2,57 1000 600 4 2,4
100 2,86 1000 600 3 1,8 36
120 3,43 1000 600 3 1,8 28
150 4,29 1000 600 2 1,8
200 5,71 1000 600 2 1,2

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
astar-grafiato-quartz-ground
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO E GATSHME ME KOVA KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË VARËSE E SHPEJTË ANKERFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL UA KNAUF

PROFIL UA KNAUF

Sold by Knauf
L1,950L2,730
LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

L480L27,600

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart