Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI

Add your review

L9,400

Homeseal LDS 0.02 përbëhet nga dy shtresa të tekstilit të presuar, të paendur polipropilenik dhe shtresa mikroporoze ndërmjet tyre.
Dizajni i veçantë i membranës Homeseal LDS 0.02 siguron përshkueshmërinë jashtëzakonisht të lartë nga avulli dhe mbrojtjen e shkëlqyer nga depërtimi i shiut dhe erës.

Aplikimi

Aplikohet në sistemin e konstruksionit të çatisë së pjerrët nën mbulesën bazë të çatisë.

L9,400

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI

MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI Homeseal LDS 0.02 përbëhet nga dy shtresa të tekstilit të presuar, të paendur polipropilenik dhe shtresa mikroporoze ndërmjet tyre.
Dizajni i veçantë i membranës Homeseal LDS 0.02 siguron përshkueshmërinë jashtëzakonisht të lartë nga avulli dhe mbrojtjen e shkëlqyer nga depërtimi i shiut dhe erës.

Aplikimi

Aplikohet në sistemin e konstruksionit të çatisë së pjerrët nën mbulesën bazë të çatisë.

Udhëzimi për përdorim

T’ju kushtohet vëmendja udhëzimeve përkatëse për instalim dhe informatave në kuadër të ikonave. Membrana Homeseal LDS 0.02 vendoset mbi pjesën e shtruar me dërrasa, sipër brinjëve. Nëse distanca ndërmjet brinjëve është deri në 1m, membrana mund të vendoset drejtpërdrejtë mbi brinjët. Homeseal LDS 0.02 vendoset nga pikorja drejt pullazit, horizontalisht dhe me mbivendosje prej min. 10cm. Gjatë vendosjes së membranës duhet pasur kujdes që ana e shtypur të jetë e kthyer kah instaluesi, ndërsa ana e lëmuar, jo e shtypur, kah brinjët.

Rezistenca e materialit ndaj plakjes

Instalimi i duhur, me përdorimin e materialeve adekuate, garanton jetëgjatësinë e tërë sistemit.

Paketimi dhe magazinimi

Një paletë mban 30 rule dhe çdo rul është i paketuar në fletë polietilenike. Rulet ruhen në pozitë horizontale, mbi sipërfaqe të pastër dhe të rrafshët, pa ekspozim ndaj rrezatimit UV.

Udhëzimet për instalim
  • Bashkimet e dy membranave duhet të mbyllen 100% me shirit ngjitës universal, Homeseal LDS SOLIFIT-1
  • Të gjitha bashkimet e membranës dhe elementeve të tjera konstruktive duhet të mbyllen me përdorimin e shiritit ngjitës universal, Homeseal LDS SOLIFIT-1 dhe shiritit me ngjitje të dyanshme, Homeseal LDS SOLIFIT-2
  • Të gjitha depërtimet përmes membranës duhet të mbyllen 100% me shiritin ngjitës universal, Homeseal LDS SOLIFIT-1

TË DHËNAT LOGJISTIKE

SPECIFIKIMET

Gjatësia
Gjerësia
m2/copë
Paketa në paletë
50 1,5 75

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO SILIKONI CONNI - KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT AQUAPANEL (10 CM)
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PROFIL UW KNAUF

PROFIL UW KNAUF

Sold by Knauf
L429L624
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF
MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI
MEMBRANË E PAPËRSHKUESHME NGA UJI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart