Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

KOLL PËR LESH GURI KNAUF

Add your review

L900

KLEBESPACHTEL M

Llaç për ngjitjen, përforcimin dhe zbutjen e pllakave dhe lamellave prej leshi mineral guri

Punime përgatitore
Sipërfaqja në të cilën aplikohet llaçi duhet të jetë e thatë, me pluhur, të degreasuar, mbajtës të ngarkesës, të rrafshët dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen suva. Sipërfaqet e jashtme të ekspozuara ndaj ndikimeve atmosferike janë të mbrojtura nga reshjet dhe rrezet e diellit direkte. Para se të vendosni llaçin përgatitni sipërfaqen në përputhje me tabelën “përgatitja e sipërfaqes” më sipër.

L900

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

KOLL PËR LESH GURI KNAUF

KOLL PËR LESH GURI KNAUF Llaç për ngjitjen, përforcimin dhe zbutjen e pllakave dhe lamellave prej leshi mineral guri

Punime përgatitore
Sipërfaqja në të cilën aplikohet llaçi duhet të jetë e thatë, me pluhur, të degreasuar, mbajtës të ngarkesës, të rrafshët dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen suva. Sipërfaqet e jashtme të ekspozuara ndaj ndikimeve atmosferike janë të mbrojtura nga reshjet dhe rrezet e diellit direkte. Para se të vendosni llaçin përgatitni sipërfaqen në përputhje me tabelën “përgatitja e sipërfaqes” më sipër.

Përgatitja e materialit

Shtoni përmbajtjen e qeses (25 kg) në 6.0 l ujë të pastër dhe përziejeni derisa materiali të homogjenizohet plotësisht. Pas kësaj materiali i përgatitur lëreni të qëndrojë për 10 minuta dhe përzieni edhe një herë. Materiali i përgatitur në këtë mënyrë është gati për përdorim. Konsistenca sipas nevojës rregulloni duke shtuar ujë ose pluhur. Koha e hapur për llaç në një kovë është ca. 2 orë. Pastroni mjetin me ujë menjëherë pas përdorimit.

Llaç ngjitës:
Klebespachtel M aplikohet në pllaka leshi mineral guri në në formën e një shiriti 5 cm të gjerë dhe 2 cm të trashë në buzë të sipërfaqes së pllakës dhe më tej tre vende në mes në formën e një buke. Më parë, në vendet ku ata janë vendosni suva ngjitëse ose mbi të gjithë sipërfaqen e bordit, shtresë e hollë, u me qëllim të impregnimit, aplikoni Klebespachtel M. Kur ngjitni panele të sipërfaqja prej leshi mineral guri e pllakës duhet të mbulohet me ngjitës të paktën 40%. Pllaka izolimi termik, menjëherë pas aplikimit suva ngjitëse, e vendosur në mur. Pas vendosjes së paneleve në mur prisni të paktën 48 orë para punës së mëtejshme.

Përforcimi dhe zbutja e llaçit:

Në të gjitha hapjet në muret e fasadës, në qoshet, në një kënd prej Rrjetë përforcimi e vendosur 45 ° (zhytje në llaç Klebespachtel M) dimensioni ca. 30 x 50 cm. Pas kësaj, me një mistri të prerë (madhësia e dhëmbit 8 mm) vendosni ngjitësin përforcues Knauf Klebespachtel M mbi të gjithë sipërfaqen e fasadës dhe shtypni rrjetën e përforcimit Knauf. Rrjeta duhet të paloset në skajet të paktën 10 cm, të vendosura në të tretën e sipërme të shtresës totale të llaçit ngjitës. Rrjetë për armatura duhet të jetë e mbuluar plotësisht me llaç përforcues Klebespachtel M. Zbutja mund të fillohet më shpejt pas 24 orësh. e gjithë sipërfaqja e fasadës me të njëjtin material. Trashësia totale e shtresës për përforcimi dhe zbutja duhet të jetë nga 4 në 6 mm.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: KOLL PËR LESH GURI KNAUF

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “KOLL PËR LESH GURI KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDA MAXI AQUAPANEL

VIDA MAXI AQUAPANEL

Sold by Knauf
L1,600L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË VARËSE E SHPEJTË ANKERFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES UNIVERSAL PËR CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO GIPSI KNAUF FUGENFULLER LEICHT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VARËSE DIREKTE AKUSTIKE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart