Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

KOLL PËR RRJET KLEBESPACHTEL

Add your review

L850

KLEBESPACHTEL

Përgatitur në fabrikë përzierje për ngjitje, përforcim dhe zbutje bordi i polisterolit. Përdoret për ngjitje. Pllaka polisteroli në të gjitha llojet e substrateve minerale (mure me tulla, beton, si dhe mure të mbuluara me të vjetra llaqe mbajtëse). Me përjashtim të ngjitjes, është gjithashtu i destinuar për përforcim dhe zbutje pllaka polisterol në kontakt sistemet e izolimit termik. Alsoshtë gjithashtu i përshtatshëm për të përforcuar kalimet nga njëra në tjetrën materiali në muret e ndërtuara me të materialeve të ndryshme

L850

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

KOLL PËR RRJET KLEBESPACHTEL

KOLL PËR RRJET KLEBESPACHTEL është përgatitur në fabrikë përzierje për ngjitje, përforcim dhe zbutje bordi i polisterolit. Përdoret për ngjitje. Pllaka polisteroli në të gjitha llojet e substrateve minerale (mure me tulla, beton, si dhe mure të mbuluara me të vjetra llaqe mbajtëse). Me përjashtim të ngjitjes, është gjithashtu i destinuar për përforcim dhe zbutje pllaka polisterol në kontakt sistemet e izolimit termik. Alsoshtë gjithashtu i përshtatshëm për të përforcuar kalimet nga njëra në tjetrën materiali në muret e ndërtuara me të materialeve të ndryshme.

Përgatitja

Të gjitha pjesët që janë të ndjeshme ndaj papastërtive mbrojeni me shirit dhe petë. Në rast të fortë rrezatimi diellor është i nevojshëm në skela vendosni rrjetat e sigurisë ose shtyni punën. Kur përdorni temperaturat e ajrit, materiali dhe substrati duhet të jenë ndërmjet + 5o C i + 25o C. Në llaçet e vjetra dhe veshjet kontrollojnë aftësinë mbajtëse të ngarkesës dhe ngjitjen. Vendet me depresione janë gërmuar dhe suvatuar, ndërsa bojërat nuk ngjiten duhet të hiqen plotësisht. Pluhuri janë betoni, veshjet dhe llaçet e vjetra janë mund të largojë ujin nën presion dhe lëreni të thahet.

Përgatitja e përzierjes

Shtoni përmbajtjen e qeses (25 kg) në rreth. 6 – 6.5 l ujë të pastër dhe llokoçis deri në masë nuk homogjenizohet plotësisht. Pas kësaj lëreni masën e përgatitur për 10 minuta qëndroni dhe trazojeni edhe një herë. Si kjo materiali i përgatitur është gati për të përdorim Rregulloni qëndrueshmërinë sipas nevojës duke shtuar ujë ose pluhur. E hapur koha për ngjitësin në kovë është afërsisht. 2 orë.

Ngjitje

Është para se të ngjitet stiropori është e nevojshme të vendosni profilin fillestar. Ngjitësi zbatohet në formën e një shiriti me gjerësi 5 cm dhe 2 cm të trasha në buzë të sipërfaqes polisterol dhe në disa vende në mes. Kur ngjitni pllaka stiropori sipërfaqja e pllakës duhet të jetë e mbuluar ngjitës min. 40% Në rastin e mekanikes masa e aplikimit zbatohet në pjesën e skajit sipërfaqet e polisterolit dhe në mes në formë shkronjën M (Metoda Wulst). Para më tej punon (hetim dhe përforcim) prisni 24 ore.

Përforcimi

Përveç kësaj, të gjitha qoshet e hapjeve zbatohen armaturë diagonale dhe në skajet vendosni profilet e qosheve me rrjetë. Gjatë përforcimit, materiali zbatohet
mistri i dhëmbëzuar (madhësia e dhëmbit 10 mm) dhe rrjetë prej qelqi tekstili janë përshtypje pak. Rrjeti është vendosur ashtu është mbivendosja e skajeve të saj ca. 10 cm. Pas 24 h vazhdon me zbutjen. Sigurohuni që rrjeta prej qelqi tekstili të jetë plotësisht e mbuluar dhe jo e shtrirë në sipërfaqe polisterol. Trashësia minimale e shtresës për përforcimi dhe zbutja është 3 mm.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: KOLL PËR RRJET KLEBESPACHTEL

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “KOLL PËR RRJET KLEBESPACHTEL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO E GATSHME ME KOVA KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO ME BAZË GIPSI UNIFLOTT

STUKO ME BAZË GIPSI UNIFLOTT

Sold by Knauf
L850L3,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Sold by Knauf
L480L27,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GANXHË PËR TRA DRURI KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart