Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI

Add your review

L800

BIOFINISH

Me bazë gëlqere të përgatitur në fabrikë e destinuar për përdorim të brendshëm. Me qëllim për përfundimin e butë të sipërfaqeve të mureve dhe tavaneve, të suvatuara me gëlqere-çimento suva si Knauf Biorit 110.

L800

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI

KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI me bazë gëlqere të përgatitur në fabrikë e destinuar për përdorim të brendshëm. Me qëllim për përfundimin e butë të sipërfaqeve të mureve dhe tavaneve, të suvatuara me gëlqere-çimento suva si Knauf Biorit 110.

Përbërja e produktit: Gëlqere, lidhës hidraulik, pluhur guri, aditivë për punueshmërinë.

Magazinimi: në paleta druri në në një vend të thatë.

Cilësia: Produkti i nënshtrohet kontrollit të përhershëm të cilësisë dhe mban shenjën CE. Përdorni materialin brenda 12 muaj nga data e prodhimit.

Punime përgatitore

Sipërfaqja mbi të cilën vendoset stuko duhet të jetë e thatë, pa pluhura, e degretizuar, mbajtës i ngarkesës, e rrafshët, pa të çara dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen e stukos.

Përzierja e materialeve

Zbatimi manual:

Përzieni përmbajtjen e paketuar me rreth. 10 litra ujë dhe përzieni derisa masa të homogjenizohet. Pas kësaj, lini materialin të qëndrojë për 10 minuta dhe pastaj përsëri trazojeni që të arrihet konsistenca, nëse është e nevojshme, rregullohet duke shtuar ujë ose përmbajtje. Pastroni mjetet e punës me ujë menjëherë pas përdorimit.

Performanca

Masa e stukos zbatohet me dorë, me një mistri. Aplikoni materialin në të paktën dy shtresa. Vendosni shtresën e parë në një trashësi prej 1 mm dhe pas afërsisht. Aplikoni shtresën tjetër për 5 orë. Materiali pas tharjes së plotë, përfundoni sipërfaqen me letër të imët letër zmerile. Trashësia maksimale totale e materialit të aplikuar është 3 mm.

Temperatura e funksionimit

Materiali nuk duhet të aplikohet në temperatura të ajrit dhe substratit nën + 5 ° C dhe më e lartë se 25 ° C. Mbroni stukon e sapo aplikuar nga ngrica, tharje shumë të shpejtë dhe acari.

Shënime speciale

Përzieni materialin vetëm me ujë të pastër dhe pa shtuar aditivë. Sipërfaqja e aplikuar me stuko Knauf Biofinish është e përshtatshme për lyerje me ngjyra shpërndarëse. Nuk rekomandohet të ngjitni letër-muri mbi sipërfaqen e lëmuar me Biofinish.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “KNAUF BIOFINISH – STUKO PATINIMI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KNAUF VARËSE DIREKTE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJAK PLLAKASH KNAUF AQUAPROTECT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart