Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Astar akrilik për grafiato NOVADUR W

L800L3,200

Primer me bazë rrëshirë sintetike në dispersion uji për nënshtresa absorbuese
Primer akrilik me bazë uji për nënshtresa absorbuese. Krijon absorbueshmëri uniforme, ‘stabilizon’ dhe forcon nënshtresën. I përshtatshëm për pllaka gipsi, dërrasa grimcash, pllaka çimentoje dhe nënshtresa muri thithëse përpara aplikimit të veshjeve të tilla si pllaka qeramike, mermer dhe bojëra ose stuko spatula si NOVAFINA ose STUCCOFINA, si dhe para aplikimit të veshjeve organike si PLANOCOLOR ACR ose PLANOCOLOR SLR, por edhe ngjitës si NOVABOND PS FLEX ose NOVABOND PS FIBER. Aplikohet i paholluar. Pjesë e (Sistemi Kompozit i Jashtëm termoizolues (ETICS), NOVATHERM SYSTEM.

L800L3,200

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Astar akrilik për grafiato NOVADUR W

Astar akrilik për grafiato NOVADUR W

Primer me bazë rrëshirë sintetike në dispersion uji për nënshtresa absorbuese
Primer akrilik me bazë uji për nënshtresa absorbuese. Krijon absorbueshmëri uniforme, ‘stabilizon’ dhe forcon nënshtresën. I përshtatshëm për pllaka gipsi, dërrasa grimcash, pllaka çimentoje dhe nënshtresa muri thithëse përpara aplikimit të veshjeve të tilla si pllaka qeramike, mermer dhe bojëra ose stuko spatula si NOVAFINA ose STUCCOFINA, si dhe para aplikimit të veshjeve organike si PLANOCOLOR ACR ose PLANOCOLOR SLR, por edhe ngjitës si NOVABOND PS FLEX ose NOVABOND PS FIBER. Aplikohet i paholluar. Pjesë e (Sistemi Kompozit i Jashtëm termoizolues (ETICS), NOVATHERM SYSTEM.

  • Konsumi: 0,1-0,2 L/m²
  • Ngjyra: e bardhë
  • Paketimi: Kontejnerët 1 L, Kontejnerët 20 L, Kontejnerët 5 L
  • Paleta: 432 L, 480 L

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e fortë, e pastër dhe pa pluhur, vajra, mbulesa të vjetra dhe pjesë të lirshme.

Aplikacion:

Përziejini mirë përpara aplikimit. Aplikoni në mënyrë të barabartë një shtresë duke përdorur një furçë, rul ose një spray pa ajër. Në varësi të absorbueshmërisë së nënshtresës dhe shkallës së dëshiruar të përforcimit, ajo mund të hollohet me ujë 1:1. Aplikimi i mbulesës mund të bëhet për sa kohë që sipërfaqja të jetë pak e thatë.

Rekomandime:

  • Mos e aplikoni kur temperatura e nënshtresës dhe e ambientit është më e ulët se +5°C dhe më e lartë se +35°C
  • Mos aplikoni në sipërfaqe me lagështi që tejkalon 4%
  • Mbroni sipërfaqen e trajtuar me NOVADUR W orët e para nga shiu
  • Rekomandohet që aplikacioni të bëhet nga një përdorues profesionist

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Astar akrilik për grafiato NOVADUR W


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Astar akrilik për grafiato NOVADUR W”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë akrilike Alpen Stabil

Bojë akrilike Alpen Stabil

Sold by Bojra Tirana
L2,700L7,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fibra polipropileni për llaç MAPEFIBRE NS18
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues 2K per tarraca pishina
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues i lëngshëm MAPELASTIC AQUADEFENSE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer epoksid transparent MAPECOAT I 600W
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon akrilik Bison 30 minuta
Astar akrilik për grafiato NOVADUR W
Astar akrilik për grafiato NOVADUR W

L800L3,200

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart