Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR GIPSI EKOLOGJIK

Add your review

L3,000

  • Paketimi: 750 ml, 3L, 10L
  • Koha e tharjes: 1 orë
  • Aplikimi: Rul, furca
  • Mbulimi: 12m² / lt

L3,000

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR GIPSI EKOLOGJIK

ASTAR GIPSI EKOLOGJIK

ASTAR GIPSI EKOLOGJIK e Vivechrom është një astar akrilik ekologjik me cilësi të lartë për përdorim të brendshëm, e përshtatshme për pllaka gipsi dhe sipërfaqe të tjera thithëse si suva, sipërfaqe të niveluara me llaç dhe më shumë. Për shkak të vetive të shkëlqyera të mbushjes, zbut papërsosmëritë dhe parregullsitë sipërfaqësore të pllakës së gipsit. Për më tepër, ajo ekuilibron në mënyrë të përsosur thithjen midis sipërfaqeve të niveluara me llaç dhe pllakës së gipsit, duke siguruar një rezultat përfundimtar të pa të meta, pasi ta lyeni me bojë emulsioni. Ka bardhësi të lartë, mbulim të shkëlqyeshëm dhe ngjitje të fortë. Ka veti shumë të mira të aplikimit, nivelimin dhe përhapjen dhe thahet shpejt.

Përgatitja e sipërfaqeve
Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Trajtime të tilla si lëmimi mund të gjenerojnë pluhur të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Punoni në zona të ajrosura mirë. Përdorni pajisje të përshtatshme për mbrojtjen personale. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet:

Aplikimi
Holloni deri në 5-10% me ujë të pastër dhe trazojeni mirë para përdorimit.
Vendosni një shtresë ASTARI GYPSOSANIDON ECO
Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.
Minimizoni harxhimin e bojës duke vlerësuar sa bojë do të ju nevojitet.
Specifikime:
Lloji: Astar ekologjik akrilik për pllaka gipsi
Pesha specifike: (ISO2811) 1,68 ± 0,02 gr / ml
Viskoziteti: 12-16 P (RT DIN 51550), 25ºC
Metoda e aplikimit: Rul, furçë ose armë spërkatëse
Rrallimi: Deri në 5-10% me ujë të pastër.
Shkalla e përhapjes: Rreth 12 m2 / lt për shtresë në varësi të rrallimit dhe thithjes së sipërfaqes.
Kohëmatësit e tharjes: Prekeni për 1 orë. Vendoset përsëri, nëse është e nevojshme, pas 3 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura etj)
Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR GIPSI EKOLOGJIK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI TERMIK KNAUF
LESH GURI TERMIK KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI E BARDHË
PLLAKË GIPSI E BARDHË
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO SILIKONI BK-Sil Si&Si
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BIOFINISH PRO STUKO PATINIMI E BARDHE
BIOFINISH PRO STUKO PATINIMI E BARDHE
- 5%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLE PLLAKASH DW 3000

KOLLE PLLAKASH DW 3000 GRI

Sold by Materiale Ndertimi Donald
Çmimi origjinal qe: L1,050.Çmimi i tanishëm është: L999.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIVE EMULSION
VIVE EMULSION
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart