Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Boje akrilike – Fas Acryl

Add your review

L4,700

Bojë akrile dispersive për mbrojtjen dhe dekorimin e sipërfaqeve të reja dhe të vjetra të fasadave. Për prodhimin e saj janë përdorur lëndë të para të cilësisë së lartë, ka aftësi të shkëlqyera mbuluese dhe është jodepërtuese nga uji, është e qëndrueshme ndaj rrezeve UV dhe ndikimeve atmosferike. Për shkak të qëndrueshmërisë së lartë, është e përshtatshme për aplikim në muret e brendshme të ndërtesave publike dhe rezidenciale.

L4,700


Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/Order_On_Whatsapp_For_Dokan/Order_On_Whatsapp_For_Dokan.php on line 108
@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Boje akrilike – Fas Acryl

Boje akrilike – Fas Acryl

PËRDORIMI

Bojë akrile dispersive për mbrojtjen dhe dekorimin e sipërfaqeve të reja dhe të vjetra të fasadave. Për prodhimin e saj janë përdorur lëndë të para të cilësisë së lartë, ka aftësi të shkëlqyera mbuluese dhe është jodepërtuese nga uji, është e qëndrueshme ndaj rrezeve UV dhe ndikimeve atmosferike. Për shkak të qëndrueshmërisë së lartë, është e përshtatshme për aplikim në muret e brendshme të ndërtesave publike dhe rezidenciale.

PËGATITJA DHE VENDOSJA

Sipërfaqja në të cilën vendoset dispersioni duhet të jetë e fortë, e pastër, e thatë dhe e lyer me bazën BK-Acryl. Përgatitni bojën duke shtuar deri në 15% (l/l) ujë (0,15 l ujë për një paketim prej 1l, 0,45 l ujë për një paketim prej 3l, 0,75 l ujë për një paketim prej 5l, 2,25 l ujë për një paketim prej 15l) me përzierje të mirë deri në homogjenizim të plotë. BK-Fas Acryl zakonisht aplikohet me rrul me fije të gjata me dy shtresa. Shtresa e dytë vendoset pas tharjes së plotë të shtresës së parë, që në kushte normale (T=+23-25°C, lagështia relative e ajrit 50-60%) kërkon 4-6orë. Është e nevojshme të punohet në mënyrë të njëtrajtshme dhe pa ndërprerje në sipërfaqet e vazhdueshme. Për udhëzime më të detajuara shikoni fletën teknike të produktit.

TEMPERATURA E PËRDORIMIT

Nga +5°C deri +30°C. Të mos punohet direkt në diell, shi dhe erë të fortë.

SHPENZIMI

Rreth 150-300 ml/m², në varësi të thithshmërisë dhe ashpërsisë së sipërfaqes.

KOHËZGJATJA DHE RUAJTJA

18 muaj në paketimin origjinal. Të ruhet në temperaturën nga +5°C deri +25°C, e mbrojtur nga drita e diellit dhe ngrirja.

PAKETIMIN

1l, 3l, 5l, 15l

 

Njihuni me produktet tona GB Thermo Color

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Boje akrilike – Fas Acryl”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDA & UPA GIPSI AKIFIX
VIDA & UPA GIPSI AKIFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA DW 3000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pllake Gipsi Diamanti 125mm
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BREZORE PROFESIONALE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELE KENDORE ALUMINI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GIPSI EKOLOGJIK
ASTAR GIPSI EKOLOGJIK
Boje akrilike – Fas Acryl
Boje akrilike – Fas Acryl
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart