Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Astar para grafjato 25kg Grund Universal

Add your review

L5,400

Bazë strukturore universale që ka për qëllim nivelimin, neutralizimin, forcimin dhe jodepërtueshmërinë nga uji të sipërfaqes para aplikimit të të gjitha llojeve të bojrave për fasada dhe suvave dekorative, përveç bojrave/suvave silikate. Rekomandohet tonizimi i bazës BK-Grund Universal me të njëjtën nuansë si shtresa përfundimtare.

L5,400

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Astar para grafjato 25kg Grund Universal

Astar para grafjato 25kg Grund Universal

PËRDORIMI

Bazë strukturore universale që ka për qëllim nivelimin, neutralizimin, forcimin dhe jodepërtueshmërinë nga uji të sipërfaqes para aplikimit të të gjitha llojeve të bojrave për fasada dhe suvave dekorative, përveç bojrave/suvave silikate. Rekomandohet tonizimi i bazës BK-Grund Universal me të njëjtën nuansë si shtresa përfundimtare.

PËRGATITJA DHE VENDOSJA

Sipërfaqja në të cilën vendoset BK-Grund Universal duhet të jetë e fortë, e pastër, e thatë dhe pa mbetje vaji. Baza BK-Grund Universal para përdorimit të përzihet dhe të hollohet me rreth 15-20% ujë (3,75-5 l ujë për një paketim prej 25kg). Baza kështu e holluar të aplikohet në mur me rrul me fije të gjata ose me furçë, me një shtresë. Sipas nevojës, në rastin e sipërfaqeve të vjetra dhe me thithshmëri të lartë, mund të bëhet grundim dy herë me një largësi kohore 2-3 orësh. Koha e nevojshme e tharjes deri në aplikimin e shtresës përfundimtare është 12 orë. Për udhëzime më të detajuara shikoni fletën teknike të produktit.

TEMPERATURA E PËRDORIMIT

Nga +5°C deri +30°C. Të mos punohet direkt në diell, shi dhe erë të fortë.

SHPENZIMI

Rreth 0,2-0,25 kg/m², në varësi të thithshmërisë dhe ashpërsisë së sipërfaqes.

KOHËZGJATJA DHE RUAJTJA

18 muaj në paketimin origjinal. Të ruhet në temperaturën nga +5°C deri +25°C, e mbrojtur nga drita e diellit dhe ngrirja.

PAKETIMIN

8 kg, 25 kg

Njihuni me produktet tona GB Thermo Color

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Astar para grafjato 25kg Grund Universal”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIT HYDROCHROMA
FIT HYDROCHROMA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID
HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KORNIZA POLISTEROLI MND
KORNIZA POLISTEROLI MND
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje plastike 10L -Pol Gold
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kolle rrafshuese e bardhe 25kg Bk-Stirolfix-White
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPATORELLA STUKO PATINIMI
Astar para grafjato 25kg Grund Universal
Astar para grafjato 25kg Grund Universal
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart