Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast

L3,640

Suva me shtresë të hollë dekorativ në gjendje të squllët i punuar në bazë të emulzionit akril të cilësisë së lartë, i dedikuar për mbrojtjen e sipërfaqeve të mureve. E karakterizon adhezioni i mirë për bazën, punohet mirë, ka fortësi të lartë dhe rezistencë ndaj ujit.

SKU: 3640 Tags: ,

L3,640

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast

GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast

PËRDORIMI

Suva me shtresë të hollë dekorativ në gjendje të squllët i punuar në bazë të emulzionit akril të cilësisë së lartë, i dedikuar për mbrojtjen e sipërfaqeve të mureve. E karakterizon adhezioni i mirë për bazën, punohet mirë, ka fortësi të lartë dhe rezistencë ndaj ujit.

PËGATITJA DHE VENDOSJA

Sipërfaqja në të cilën vendoset suvaja duhet të jetë e fortë, e pastër, e thatë dhe e lyer me bazën BK-Acryl ose BK-Grund Unversal. BK-Plast para përdorimit të përzihet dhe sipas nevojës të hollohet me një sasi të vogël uji ~1% (0,25l ujë për 25 kg produkt) . Suvaja aplikohet me mistri çeliku me një trashësi sa kokrriza më e madhe. Në varësi të strukturës së dëshiruar, suvaja pastaj përpunohet me mistri plastike: struktura ful – menjëherë pas aplikimit të strukturohet me lëvizje të rrumbullakëta; struktura rajb – pas aplikimit të përpunohet me lëvizje të rrumbullakëta deri sa të arrihet struktura e dëshiruar. Është e nevojshme që të punohet në mënyrë të njëtrajtshme dhe pa ndërprerje në sipërfaqet e vazhdueshme të murit. Për udhëzime më të detajuara shikoni fletën teknike të produktit.

VËREJTJE

Është e domosdoshme të bëhet barazimi i materialit që është i nevojshëm për një sipërfaqe fasade të vazhdueshme duke përzier përmbajtjen e disa kovave.

TEMPERATURA E PËRDORIMIT

Nga +5°C deri +30°C. Të mos punohet direkt në diell, shi dhe erë të fortë. Fasada duhet mbrojtur në mënyrë adekuate me rrjeta. Lagështia e madhe dhe temperaturat e ulëta mund të zgjasin ndjeshëm kohën e tharjes së suvasë.

SHPENZIMI

Rreth 2.3-3.3 kg/m² në varësi të strukturës dhe granulimit.

KOHËZGJATJA DHE RUAJTJA

18 muaj në paketimin origjinal. Të ruhet në temperaturën nga +5°C deri +25°C, e mbrojtur nga drita e diellit dhe ngrirja.

PAKETIMIN

25 kg.

 

Njihuni me produktet tona GB Thermo Color

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
GËRSHËRE LLAMARINE AKIFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POLISTEROL EPS
POLISTEROL EPS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AQUACHROM ECO BOJE SMALTO
AQUACHROM ECO BOJE SMALTO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VEROLAC – SMALTO VITEX
VEROLAC – SMALTO VITEX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Polisterol Bekatherm Gold
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DRITARE KONTROLLI ( BAXHO )
GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast
GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart