Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Pllake gipsi kunder zjarrit 12,5 Knauf

Add your review

L1,000

 • Rezistencë e lartë ndaj zjarrit për të përmbushur kërkesat e BCA
 • Izolim i mirë i zërit për të zvogëluar transferimin e zhurmës midis dhomave
 • Lehtë dhe ekonomike për tu instaluar në krahasim me punën me tulla dhe muraturën
 • Certifikuar për përdorim në projektet Green Star
 • E disponueshme nën Programin e Zgjedhjes në Karbon Neutral
Tag:

L1,000

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Pllake gipsi kunder zjarrit 12,5

Pllake gipsi kunder zjarrit 12,5

Fireshield është një pllakë gipsi rezistente ndaj zjarrit e bërë me një bërthamë gipsi dhe letër të ricikluar të shtresës rozë.

firereshield përdoret për veshje të brendshme në aplikime rezidenciale, tregtare ose industriale ku kërkohet një Niveli i Rezistencës ndaj Zjarrit (FRL). Kur përdoret në një sistem, mund të plotësojë kërkesat e Vlerësimit të Zjarrit për mure dhe tavane të kërkuara nga BCA (Kodi i Ndërtimit të Australisë).

zjarri i zjarrit përdoret në aplikacionet që mbajnë ngarkesë dhe që nuk mbajnë ngarkesë dhe performon mirë aty ku vetitë akustike kërkohen gjithashtu më së shpeshti të përdorura në projektet komerciale.

fireshield është certifikuar në mënyrë të pavarur nga Global GreenTag në GreenRate Level A, e njohur nga GBCA për Materialet dhe kreditë VOC dhe nga NZGBC.

Përfitimet

 • Rezistencë e lartë ndaj zjarrit për të përmbushur kërkesat e BCA
 • Izolim i mirë i zërit për të zvogëluar transferimin e zhurmës midis dhomave
 • Lehtë dhe ekonomike për tu instaluar në krahasim me punën me tulla dhe muraturën
 • Certifikuar për përdorim në projektet Green Star
 • E disponueshme nën Programin e Zgjedhjes në Karbon Neutral
 • Veshje tavani dhe tavan i varur
 • Veshje tavani nënçati
 • Mure me konstruksione metalike
 • Mure me konstruksione druri
 • Mure për shtepia druri
 • Puse teknike

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pllake gipsi kunder zjarrit 12,5 Knauf”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ATMOSPHERE BOJE HIDROMAT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTIMYK REINIGER 42
ANTIMYK REINIGER 42
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI E BARDHË
PLLAKË GIPSI E BARDHË
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI TERMIK KNAUF
LESH GURI TERMIK KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON NGJITËS IZOLUES K+D 💪😎
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DRITARE KONTROLLI ( BAXHO )
Pllake gipsi kunder zjarrit 12,5 Knauf
Pllake gipsi kunder zjarrit 12,5 Knauf
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart