Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË GIPSI E BARDHË

Add your review

L750

■ Veshje tavani dhe tavan i varur

■ Veshje tavani nënçati

■ Mure me konstruksione metalike

■ Mure me konstruksione druri

■ Mure për shtëpi druri

■ Puse teknike

L750

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË GIPSI E BARDHË

PLLAKË GIPSI E BARDHË

Për arsye projektimi, pllakat e formës Knauf përdoren në konstruksione të murit të thatë të rrumbullakët dhe të lakuar me rreze të vogla.

Pllakë gipsi e fortë GKB për ndërtim të thatë të karakterit masiv.

Pllaka e gipsit është e bërë nga gipsi dhe ka një shtresë letre e cila mundëson lyerje të lehtë. Kjo pllakë përdoret në shumë mënyra në interier. Mund të përdoret për izolim, ndarje apo edhe përmirësim të mureve. Ky lloj i pllakës siguron edhe izolim akustik.

Pllakat e gipsit përdoren gjerësisht për të ndërtuar mure tavani të varura me ndriçim të fshehtë. Ato janë një zgjedhje e mirë për të ndërtuar shpejt dhe me kostro mjaft ekonomike një mur, tavan apo të gjithë ndërtesën e një banese. Për më tepër, pllakat e gipsit janë të lehta për tu montuar si dhe ofrojnë rezistencë ndaj agjentëve atmosferikë si dhe mudësojnë izolimin akustik. Në Megatek vijnë në lloje të ndryshme: pllakë standarte, kundër lagështirës, kundër izolimit akustik etj.

 

■ Veshje tavani dhe tavan i varur

■ Veshje tavani nënçati

■ Mure me konstruksione metalike

■ Mure me konstruksione druri

■ Mure për shtëpi druri

■ Puse teknike

■ Përpunim i thjeshtë

■ Jo i djegshëm

■ I përkulshëm

■ Paloset (pllakat me prerje V)

■ Nuk krijon lagështi kur kemi ndryshime të kushteve atmosferike

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË GIPSI E BARDHË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
GËRSHËRE LLAMARINE AKIFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTIMYK REINIGER 42
ANTIMYK REINIGER 42
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SMALTOPLAST EXTRA
SMALTOPLAST EXTRA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR XINGATO (WASH PRIMER)
ASTAR XINGATO (WASH PRIMER)
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELE KENDORE ALUMINI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KAPESE PER BASHKIM PROFILESH
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart