Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË

Add your review

L9,500

  • Paketimi: 1 kg, 6 kg, 15 kg, 25 kg
  • Aplikimi: Rul, furca
  • Mbulimi: 1.5-1.8 kg/m2.
  • Garanci: 25 Vjet

L9,500

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË

 

HYPERDESMO® është një lëng poliuretani një përbërës që kurohet me lagështinë në atmosferë. Prodhon një membranë shumë elastike me ngjitje të fortë në shumë lloje të sipërfaqeve. Ai përmban një përqindje të vogël të xylol, dhe mund të hollohet me SOLVENT-01 nëse është e nevojshme.
Bazohet në rrëshirë të pastër elastomerike hidrofobike poliuretani plus mbushës të veçantë inorganikë, të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyralë.
Aplikoni me furçë, rul ose spërkatje pa ajër në dy, të paktën, shtresa me konsum total minimal prej 1.5-1.8 kg/m2.

Hidroizolimi dhe mbrojtja e:

pllaka gipsi dhe çimentoje
shkume izoluese poliuretani
banjo
verandat dhe ballkonet
kulmet
mbulim i lehtë i bërë nga metali ose çimento fijore
membranat e asfaltit
Membranat EPDM
tanke
stendat e stadiumit
parqe makinash
platformat e urës
kanalet e ujitjes
TIPARET & PËRFITIMET
Ngjitje e shkëlqyeshme në pothuajse çdo lloj sipërfaqe, me ose pa përdorimin e abetareve speciale
Nuk kërkohet hollim, por SOLVENT-01 mund të përdoret
Moti i shkëlqyeshëm dhe rezistenca UV. Ngjyra e bardhë reflekton shumë nga energjia diellore dhe kështu zvogëlon temperaturën e brendshme të ndërtesave në mënyrë të konsiderueshme
Rezistencë e shkëlqyer termike, produkti nuk bëhet kurrë i butë. Temperatura maksimale e shërbimit 80 oC, temperatura maksimale e goditjes 200 oC
Rezistenca ndaj të ftohtit: Filmi mbetet elastik edhe deri në -40 oC
Karakteristika të shkëlqyera mekanike, forcë e lartë tërheqëse dhe shqyese, rezistencë e lartë ndaj gërryerjes
Rezistencë e mirë kimike
Jo toksike pas shërimit të plotë
Transmetimi i avullit të ujit: Filmi merr frymë kështu që nuk ka akumulim lagështie nën shtresë
Abetare speciale të disponueshme për pothuajse çdo substrat
Shtesa speciale, si ACCELERATOR-3000A, janë në dispozicion
Mbi 30 vjet reagime pozitive në të gjithë botën
ÇERTIFIKIME
E certifikuar sipas ETAG 005, Pjesa 1 & Pjesa 6
BBA: Certifikatë Agrément 18/5567

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPATORELLA STUKO PATINIMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BITUM I LENGSHËM
BITUM I LENGSHËM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI E BARDHË
PLLAKË GIPSI E BARDHË
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Polisterol Bekatherm Eps Grafit 5cm
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SMALTOPLAST EXTRA
SMALTOPLAST EXTRA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJE PËR PLLAKA DULISOL VECHRO
BOJE PËR PLLAKA DULISOL VECHRO
HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË
HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart