Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO

Add your review

L9,000

HYPERDESMO® është një lëng poliuretani me një përbërës që shërohet me lagështinë në atmosferë. Prodhon një membranë shumë elastike me ngjitje të fortë në shumë lloje sipërfaqesh. Ai përmban një përqindje të vogël ksiloli dhe mund të hollohet me SOLVENT-01 nëse është e nevojshme.
Ai bazohet në rrëshirë të pastër poliuretani hidrofobike elastomerike plus mbushës të veçantë inorganik, të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyrore.
Aplikohet me furçë, rul ose spërkatje pa ajër në dy, të paktën, shtresa me konsum total minimal prej 1,5-1,8 kg/m2.

L9,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO

HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO

HYPERDESMO® është një lëng poliuretani me një përbërës që shërohet me lagështinë në atmosferë. Prodhon një membranë shumë elastike me ngjitje të fortë në shumë lloje sipërfaqesh. Ai përmban një përqindje të vogël ksiloli dhe mund të hollohet me SOLVENT-01 nëse është e nevojshme.
Ai bazohet në rrëshirë të pastër poliuretani hidrofobike elastomerike plus mbushës të veçantë inorganik, të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyrore.
Aplikohet me furçë, rul ose spërkatje pa ajër në dy, të paktën, shtresa me konsum total minimal prej 1,5-1,8 kg/m2.

Çertifikuar sipas ETAG 005, Pjesa 1 dhe Pjesa 6

Hidroizolimi dhe mbrojtja e:

 • pllaka gipsi dhe çimentoje
 • shkume izoluese poliuretani
 • banjot
 • veranda dhe ballkone
 • çatitë
 • çati e lehtë e bërë prej metali ose çimento fibroze
 • membranat asfaltike
 • Membranat EPDM
 • tanke
 • tribuna të stadiumit
 • parkingjet e makinave
 • platformat e urës
 • kanalet e ujitjes

TIPARET DHE PËRFITIMET

 • Ngjitje e shkëlqyer me pothuajse çdo lloj siperfaqe, me ose pa perdorim special abetare.
 • Nuk kërkohet rrallim, por SOLVENT-01 mund të jetë të përdorura.
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj motit dhe UV. E bardha ngjyra reflekton shumë nga energjia diellore dhe kështu ul temperaturën e brendshme të ndërtesave në mënyrë të konsiderueshme.
 • Rezistencë e shkëlqyer termike, produkti kurrë bëhet i butë. Temperatura maksimale e shërbimit 90 oC, max temperatura e goditjes 200 oC.
 • Rezistenca ndaj të ftohtit: Filmi mbetet elastik edhe deri në -40 oC.
 • Veti të shkëlqyera mekanike, elasticitet i lartë dhe forca ndaj grisjes, rezistencë e lartë ndaj gërryerjes.
 • Rezistencë e mirë kimike.
 • Jo toksik pas kurimit të plotë.
 • Transmetimi i avullit të ujit: Filmi merr frymë kështu nuk ka akumulim të lagështisë nën pallto.
 • Abetare speciale të disponueshme për pothuajse çdo substrate.
 • Aditivë të veçantë, si ACCELERATOR-3000A, janë në dispozicion.
 • Mbi 35 vjet reagime pozitive në mbarë botën.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Videos: HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Boje Smalti Ekologjike Wood Aqua
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PËR SILIKON XHAMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç tiksotropik me fibra RC 220
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues Bojaku KERAPOXY CLEANER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer epoksi dy komponentë PRIMER SN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç me fibra çeliku MAPEGROUT COLABILE TI20
HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO
HIDROIZOLUES PER SOLETA HYPERDESMO
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart