Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon oxhaku rezistent ndaj nxehtësisë

  • Rezistent ndaj nxehtësisë deri në 1250 °C
  • Formon një shtresë të fortë
  • Për izolim kundër zjarrit

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon oxhaku rezistent ndaj nxehtësisë

Silikon oxhaku rezistent ndaj nxehtësisë

  • Rezistent ndaj nxehtësisë deri në 1250 °C
  • Formon një shtresë të fortë
  • Për izolim kundër zjarrit

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për riparimin dhe mbylljen e plasaritjeve, tegelave dhe fugave në oxhaqe, furra me shumë djegës, soba, oxhaqe dhe montimin dhe mbylljen e vatrave dhe skarëve prej betoni. Gjithashtu i përshtatshëm për mbylljen e përkohshme të sistemeve të shkarkimit të makinave dhe motoçikletave. Lidhjet me metalin, gurin dhe betonin.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

I papërshtatshëm për sistemet e ngrohjes qendrore dhe tubacionet e gazit.

PARA PËRDORIMIT:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër dhe pa pluhur, ndryshk dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Degreaser pjesët metalike me BISON ose aceton. Për aplikim në nënshtresa poroze, njomet pak substratin me ujë.

Mjetet

Aplikoni fishekun me një pistoletë me fuqi. Multi Tool për hapjen e fishekut dhe përpunimin e ngjitësit.

Mbulimi

Përmbajtja e përshtatshme për përafërsisht. 8 deri në 15 m (në varësi të diametrit të bashkimit).

GJATË PËRDORIMIT:

Trajtimi i paketimit

Përdorni armë izoluese për të trajtuar fishekun. Hapni fishekun duke prerë thithkën plastike në anën e sipërme te filli i vidës me një thikë të mprehtë. Vidhosni grykën dhe gamën në gjerësinë e dëshiruar.

Udhëzimet për përdorim

Lagni pak nyjen me ujë përpara se ta aplikoni. Injektoni izoluesin në mënyrë të barabartë në nyje dhe mjet menjëherë me një thikë stuko të lagur. Lëreni të thahet për të paktën 24 orë. Më pas ngroheni butësisht derisa ngjitësi të jetë tharë. Për sistemet e shkarkimit, së pari aplikoni një shtresë ngjitësi, shtypni një copë tekstil me fije qelqi dhe mbulojeni përsëri me izolues. Lëreni të thahet për të paktën 24 orë. Hiqni menjëherë ngjitësin e tepërt me ujë.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon oxhaku rezistent ndaj nxehtësisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POLISH LUCIDIMI & PASTRUES AREXONS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kompresor monofaze MICHELIN 50L-8BAR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES ELASTOMERIK PU HYBRID
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak transparent poliuretani Bruck 430
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POMPE LAVAZHI 2800W + AKSESORE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç çimento nivelues PLANITOP FAST 330
Silikon oxhaku rezistent ndaj nxehtësisë
Silikon oxhaku rezistent ndaj nxehtësisë
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart