Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Adeziv për letër murale BISON

Add your review

 • Asnjë grumbullim
 • Jo-ngjyrë
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Lehtësisht i korrigjueshëm
 • Super i fortë
 • Gati për përdorim brenda 10 minutave
 • Paketim hermetik
 • Pastë e freskët e përhershme
 • pH-neutral
 • Rezistent ndaj lagështirës
Tags: ,

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Adeziv për letër murale BISON

Adeziv për letër murale BISON

 • Asnjë grumbullim
 • Jo-ngjyrë
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Lehtësisht i korrigjueshëm
 • Super i fortë
 • Gati për përdorim brenda 10 minutave
 • Paketim hermetik
 • Pastë e freskët e përhershme
 • pH-neutral
 • Rezistent ndaj lagështirës

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për aplikimin e të gjitha llojeve të letër-muri të lehta, të mesme dhe të rënda, duke përfshirë letër-muri letër, simplex, dupleks dhe akrilik.

PARA PËRDORIMIT:

Kushtet e punës

Mos aplikoni në temperatura nën +10 °C dhe/ose lagështi relative më të lartë se 70 %.

Kërkesat sipërfaqësore

Për një rezultat optimal sipërfaqja duhet të jetë poroze, e fortë, e pastër, e thatë përgjithmonë, e lëmuar, pa pluhur dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Hiqni letër-muri të vjetër duke përdorur një agjent për heqjen e letër-muri, më pas pastroni sipërfaqet në mënyrë që të hiqni çdo pastë, yndyrë ose pluhur të mbetur. Mbushni vrimat dhe plasaritjet me mbushës muri për ta bërë sipërfaqen të njëtrajtshme dhe më pas lyeni njollat në mënyrë që të mos shfaqen në sipërfaqen e letër-muri. Kryeni fillimisht sipërfaqet me absorbim të lartë me pastë të holluar për letër-muri (20 % ujë). Lëreni këtë shtresë primeri të thahet për të paktën 2 orë. Lëmoni sipërfaqet jo absorbuese (p.sh. shtresa latex) duke hapur fillimisht dhe më pas duke e bërë sipërfaqen pa pluhur.

Mjetet

Furçë ngjitjeje, kovë, shkop trazues, tavolinë letër-muri. Pastroni mjetet menjëherë pas përdorimit me ujë.

Përgatitja e produktit

Raportet e përzierjes

 • Para-pastë: ujë (6 L), mbulimi: ±50 M²
 • Letër (letër): ujë (5 L), mbulim: 25-45 M², 5-7 rrotulla
 • Normale (letër): ujë (4 L): mbulimi: 20-25 M², 4-5 rrotulla
 • E rëndë (vinil, jute): ujë (3 L): mbulim: 20-25 M², 4-5 rrotulla
 • Temperatura e ujit: 5 -10°C

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Adeziv për letër murale BISON”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT TEMPERATURE PER FRENA FLORI
SPRAJT TEMPERATURE PER FRENA FLORI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon sanitar Mapei MAPESIL Z PLUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Antiruxho Minio - Kraft Paints
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues i lëngshëm FUGA SHINE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon akrilik Bison 30 minuta
Adeziv për letër murale BISON
Adeziv për letër murale BISON
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart