Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON MAPEI ANTIMYK

L600

MAPESIL Z PLUS

Ngjitës silikoni acetik rezistent ndaj mykut për pajisje sanitare për lëvizje deri në 20%.

TË DHËNAT TEKNIKE:

 • Lëvizja në shërbim: 20%.
 • Moduli i elasticitetit në zgjatje 100%: 0.36 N/mm².
 • Fortësia e Shore A: 18.
 • Koha e punueshmërisë: 25 ’.
 • Ngjyrat: transparente, e bardhë, 113 gri, 130 jasemini.
 • EMICODE: EC1 Plus – emetim shumë i ulët.
 • Aplikimi: armë nxjerrëse.
 • Konsumi: 2.8 metra linearë për gëzhojë 280 ml (seksion 10×10 mm).
 • Paketimi: fishekë 280 ml.
SKU: 120263309 Tags: ,

L600

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON MAPEI ANTIMYK

SILIKON MAPEI ANTIMYK MAPESIL Z PLUS

Ngjitës silikoni acetik rezistent ndaj mykut për pajisje sanitare për lëvizje deri në 20%.

TË DHËNAT TEKNIKE:

 • Lëvizja në shërbim: 20%.
 • Moduli i elasticitetit në zgjatje 100%: 0.36 N/mm².
 • Fortësia e Shore A: 18.
 • Koha e punueshmërisë: 25 ’.
 • Ngjyrat: transparente, e bardhë, 113 gri, 130 jasemini.
 • EMICODE: EC1 Plus – emetim shumë i ulët.
 • Aplikimi: armë nxjerrëse.
 • Konsumi: 2.8 metra linearë për gëzhojë 280 ml (seksion 10×10 mm).
 • Paketimi: fishekë 280 ml.

KU MUND TË PËRDORET

Mapesil Z Plus përdoret për vula të papërshkueshme nga uji dhe nyjet midis elementeve të ndërtimit në ndërtesë, sektorët mekanikë, detarë, automobilistë dhe industrialë, përfshirë kur elementët ekspozohen përgjithmonë ndaj lagështirë Pasi të ketë ndodhur polimerizimi, ai formon një vulë perfekte, fleksibël e cila lidhet mirë me xhamin, qeramikën dhe sipërfaqet metalike të lyera dhe e cila është shumë rezistente për formimin e mykut.

Disa shembuj të aplikimit

 • Vula rezistente ndaj mykut në banjo, kuzhina, lavanderi dhoma dhe mjedise me lagështirë.
 • Mbyllja e pajisjeve sanitare, vaskave, dusheve dhe sauna
 • Vulosja e serave.
 • Mbyllja e xhamit me profil U (xhami U).
 • Nënshkrimi midis kornizave të xhamit dhe dritares.
 • Vulosja e vrimave të ajrit dhe ujit.
 • Për bërjen e vulave të përgjithshme në ndërtesë, automobila, sektorët detarë dhe industrialë (porta, dritare korniza, etj).

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Mapesil Z Plus është një ngjitës silikoni acetik-retikulues me agjentë rezistent ndaj mykut. Furnizohet në butë, formon paste tiksotropike dhe është e lehtë të aplikohet në vertikale dhe sipërfaqet horizontale. Ritikulimi bëhet në temperatura e dhomës përmes lagështirës së pranishme në ajri për të formuar një sealant fleksibël i cili lejon nyjet të zgjerohen dhe tkurren deri në 20% të madhësisë së tyre origjinale. Mapesil Z Plus ofron rezistencë të përhershme ndaj moti i keq, mjediset industriale, termike goditjet, zhytja në ujë dhe ekspozimi ndaj lagështirës mjediset. I përmbahet në mënyrë perfekte xhamit, qeramikës, sipërfaqe të emaluara, alumini, lloje të caktuara të plastikës dhe dru i ngopur, i veshur dhe i lyer pa përdorimi i abetares.

Mapesil Z Plus gjithashtu lidhet mirë me beton, dru, metal, një gamë të gjerë plastike, gome etj ata janë trajtuar me Primer FD. MAPEI Departamenti i Shërbimeve Teknike është gjithashtu në dispozicion për detaje te metejshme.

Mapesil Z Plus është në përputhje me normën EN 15651-1 (“Ngjitës për elementët e fasadës së brendshme dhe të jashtme”) me vlerësimin e performancës F-EXT-INT-CC, dhe me Norma EN 15651-3 (“Ngjitëset për nyjet në zonat sanitare”) lloji XS1.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale INSTAGRAM

 

Videos: SILIKON MAPEI ANTIMYK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON MAPEI ANTIMYK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç çimento antikoroziv MAPEFER 1K
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit transparent H1145

Katalit transparent H1145

Sold by Bojra Tirana
L1,600L5,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë akrilike Alpen Profi – 21
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI K2 COLOR MAX (SILVER)
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR NINJA 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak Druri Baze Uji - Wood Style
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart