Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER

Add your review

L1,350

Ngjitës pllakash me performancë të lartë dhe guri natyror C2TE (NOVABOND SUPER i mëparshëm)
Ngjitës për pllaka qeramike dhe gur natyral në formë pluhuri. Përbëhet nga çimento, rërë e imët e përzgjedhur dhe aditivë të veçantë. Është një ngjitës tiksotropik, me performancë të lartë, me kohë të zgjatur të hapjes dhe rrëshqitje të reduktuar. Është i përshtatshëm për vendosjen e pllakave të brendshme dhe të jashtme në dysheme dhe mure.

L1,350

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER

KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER

Ngjitës pllakash me performancë të lartë dhe guri natyror C2TE (NOVABOND SUPER i mëparshëm)
Ngjitës për pllaka qeramike dhe gur natyral në formë pluhuri. Përbëhet nga çimento, rërë e imët e përzgjedhur dhe aditivë të veçantë. Është një ngjitës tiksotropik, me performancë të lartë, me kohë të zgjatur të hapjes dhe rrëshqitje të reduktuar. Është i përshtatshëm për vendosjen e pllakave të brendshme dhe të jashtme në dysheme dhe mure.

  • Konsumi: 2-6 kg/m²
  • Ngjyra: gri, e bardhë
  • Paketimi: Qese letre 25 kg
  • Paleta: 1350 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresa duhet të jetë kompakte, e pastër, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e NOVACOL SUPER. Rezistenca minimale në tërheqje e nënshtresës duhet të jetë së paku 1,5 N/mm² dhe rezistenca minimale në shtypje të paktën 5 N/mm².

Pllakat ekzistuese prej qeramike, porcelani gres, mbulesa prej mermeri dhe guri në dysheme dhe/ose mure duhet të ngjiten fort në nënshtresë dhe pa mbetje në sipërfaqen e tyre që mund të rrezikojë ngjitjen. Nëse është e nevojshme, pastroni mbulesat me detergjent të përshtatshëm, në varësi të llojit të papastërtisë, si PASTRIMI ALCALINE, ACID CLEAN ose ACID CLEAN TURBO dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm. Përpara vendosjes së pllakave duhet të aplikohet një shtresë primer e PLANO CONTACT.

Në nënshtresa thithëse si betoni, mallërat e çimentos etj. veçanërisht në ditët e nxehta dhe/ose me erë ngopeni mirë nënshtresën me ujë dhe hiqeni tepricën me taksë të përshtatshme si sfungjer. Për informacion shtesë referojuni Fletëve të të Dhënave Teknike të produkteve përkatëse.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Karakteristika të Përgjitshme
Ngjyra

Specification
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrimi i fenerve te makines me avull
Pastrimi i fenerve te makines me avull
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer epoksi me dy komponentë
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar kuarci i shpejtë PLANO CONTACT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES KRAFT HYDROGUARD ONE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon Bitumi MAPEFLEX BLACKFILL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE FENERESH K2 LAMP DOCTOR
PASTE FENERESH K2 LAMP DOCTOR
KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER
KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart