Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH

Add your review

L1,000

Ngjitës xhamash 1 përbërës i cilësisë së lartë për të gjitha llojet e automjeteve që mund të përdoret në çdo stinë

 • Përmbajtja: 310 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: Poliuretani 1K për shërimin me lagështi
 • Ngjyra: E zezë
 • Min. Koha e formimit të lëkurës: 15 min
 • Dendësia/kushtet: 1,27 g/cm³ / në 20°C
 • Kushtet e kohës së largimit: në temperaturën e ambientit -10°C deri në 35°C
 • Maks. koha e hapur / kushtet: 15 min / në 23°C dhe lagështi 50%.
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 120 °C
 • Rezistenca në prerje në tërheqje: 5.5 MPa
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / në 5°C deri në 25°C
 • Rezistenca në tërheqje: 9 MPa

L1,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH

SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH

Ngjitës xhamash 1 përbërës i cilësisë së lartë për të gjitha llojet e automjeteve që mund të përdoret në çdo stinë

 • Përmbajtja: 310 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: Poliuretani 1K për shërimin me lagështi
 • Ngjyra: E zezë
 • Min. Koha e formimit të lëkurës: 15 min
 • Dendësia/kushtet: 1,27 g/cm³ / në 20°C
 • Kushtet e kohës së largimit: në temperaturën e ambientit -10°C deri në 35°C
 • Maks. koha e hapur / kushtet: 15 min / në 23°C dhe lagështi 50%.
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 120 °C
 • Rezistenca në prerje në tërheqje: 5.5 MPa
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / në 5°C deri në 25°C
 • Rezistenca në tërheqje: 9 MPa
 • Erë/aroma: Pa erë
 • Fortësia Shore A: 60
 • Pesha e produktit (për artikull): 422 g
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 12 muaj
 • Dendësia: 1,27 g/cm³
 • Shpejtësia e plotë e pjekjes: 4 mm/d
 • Koha e largimit (me airbag): 1 orë
 • Koha e largimit me makinë (pa airbag): 30 min
 • Zgjatimi i thyerjes: 300 %

Mund të përdoret pothuajse në çdo stinë

 • Koha e largimit 1 orë me makinë për automjetin me airbag në një temperaturë ambienti prej -10 °C deri +35 °C
 • Shihni fletën e të dhënave teknike për kohën e largimit për automjetet më të mëdha
 • I përshtatshëm për automjete me sistem ndihmës drejtuesi

Siguria e testuar

 • Koha e largimit nga makina e konfirmuar me testin e përplasjes dhe certifikatën TÜV në përputhje me FMVSS208/212
 • Plotëson kërkesat OEM (prodhuesit e pajisjeve origjinale, prodhuesit e automjeteve)
 • Ngjitës i dritareve me modul të lartë për forcimin e automjeteve
 • I përshtatshëm për antena, jopërçues
 • Ideale për përdorim në trupat e aluminit, magnezit dhe hibridit, pasi parandalon korrozionin e kontaktit

Njoftim

Mos e parkoni automjetin në një platformë ngritëse. Vëzhgoni informacionin në lidhje me gjeometrinë e rruazave të dhëna nga prodhuesi i automjetit. Duhet të respektohen kohët e aplikimit dhe largimit. Koha e tharjes dhe koha e ndezjes varen nga temperatura dhe lagështia e ambientit.

Udhëzimet e përdorimit janë rekomandime të bazuara në testet që kemi kryer dhe përvojën tonë; kryeni testet tuaja përpara çdo aplikimi. Për shkak të numrit të madh të aplikacioneve dhe kushteve të ruajtjes dhe përpunimit, ne nuk marrim asnjë përgjegjësi për një rezultat specifik aplikimi. Për aq sa shërbimi ynë falas i klientit ofron informacion teknik ose vepron si shërbim këshillues, ky shërbim nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi, përveç rasteve kur këshilla ose informacioni i dhënë bie brenda fushëveprimit të shërbimit tonë të specifikuar, të rënë dakord me kontratë ose kur këshilltari ka vepruar qëllimisht. Ne garantojmë cilësi të qëndrueshme të produkteve tona. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime teknike dhe për të zhvilluar më tej produktet.

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Sharrë rrethore INGCO CS2358
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE PER PASTRIM RRESHIRE DHE ASFALTI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LAVAZH 2000 W + AKSESORE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DEPOZIT PER PISTOLET BOJE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues dhe eleminues myku MILDEW REMOVER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETË PËR BOJRA MAKINASH
SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH
SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart