Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON TEMPERATURE PËR SOBA

L1,500

Komponim izolues 1-komponent pa tretës me rezistencë optimale ndaj nxehtësisë, shkallë të lartë të forcës dhe ngjitje të shkëlqyer në sipërfaqet metalike

 • Baza kimike: Luting xhami uji me mbushës mineral
 • Përmbajtja: 310 ml
 • Enë: fishek
 • Maks. Rezistenca ndaj temperaturës: 1000 °C
 • Dendësia: 2.21 g/cm³
 • Ngjyra: gri e derdhur
 • Rilyhet/Mund të lyhet sipër: Po
 • Aroma/aroma: Neutrale
 • Viskoziteti/konsistenca: Pastë
 • Elasticiteti afatgjatë: Praktikisht pa elasticitet
 • Tkurrja: Minimale
 • Koha e pjekjes: 2 d
 • Shpejtësia e plotë e pjekjes: 1 mm/d
 • I tretshëm në ujë: Jo lehtësisht i tretshëm në ujë
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -5 deri në 1000 °C
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 30 °C
 • Rezistenca ndaj: Yndyrave, Produkteve të Pastrimit të Shtëpisë, Vajrave, Gazrave të gripit dhe kondensateve të tyre
 • Jetëgjatësia nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / në fishek të mbyllur, max. 30°C

L1,500

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON TEMPERATURE PËR SOBA

SILIKON TEMPERATURE PËR SOBA

Komponim izolues 1-komponent pa tretës me rezistencë optimale ndaj nxehtësisë, shkallë të lartë të forcës dhe ngjitje të shkëlqyer në sipërfaqet metalike

 • Baza kimike: Luting xhami uji me mbushës mineral
 • Përmbajtja: 310 ml
 • Enë: fishek
 • Maks. Rezistenca ndaj temperaturës: 1000 °C
 • Dendësia: 2.21 g/cm³
 • Ngjyra: gri e derdhur
 • Rilyhet/Mund të lyhet sipër: Po
 • Aroma/aroma: Neutrale
 • Viskoziteti/konsistenca: Pastë
 • Elasticiteti afatgjatë: Praktikisht pa elasticitet
 • Tkurrja: Minimale
 • Koha e pjekjes: 2 d
 • Shpejtësia e plotë e pjekjes: 1 mm/d
 • I tretshëm në ujë: Jo lehtësisht i tretshëm në ujë
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -5 deri në 1000 °C
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 30 °C
 • Rezistenca ndaj: Yndyrave, Produkteve të Pastrimit të Shtëpisë, Vajrave, Gazrave të gripit dhe kondensateve të tyre
 • Jetëgjatësia nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / në fishek të mbyllur, max. 30°C

Asnjë formim i një sedimenti

Përbërësit NUK ndahen nga njëri-tjetri gjatë ruajtjes

Gati për përdorim

Nuk është e nevojshme të trazohet materiali paraprakisht, siç kërkohet p.sh. me produkte të konservuara

Mund të shtypet lehtësisht me një armë fishekë

I qëndrueshëm ndaj ngricave

Temperatura e ruajtjes nën 0°C (rreth -5°C) është e mundur

Pa silikon

Njoftim

Stuko nuk është elastike pasi të jetë tharë.

Udhëzimet e përdorimit janë rekomandime të bazuara në testet që kemi kryer dhe përvojën tonë; kryeni testet tuaja përpara çdo aplikimi. Për shkak të numrit të madh të aplikacioneve dhe kushteve të ruajtjes dhe përpunimit, ne nuk marrim asnjë përgjegjësi për një rezultat specifik aplikimi. Për aq sa shërbimi ynë falas i klientit ofron informacion teknik ose vepron si shërbim këshillues, ky shërbim nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi, përveç rasteve kur këshilla ose informacioni i dhënë bie brenda fushëveprimit të shërbimit tonë të specifikuar, të rënë dakord me kontratë ose kur këshilltari ka vepruar qëllimisht. Ne garantojmë cilësi të qëndrueshme të produkteve tona. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime teknike dhe për të zhvilluar më tej produktet.

Zona e aplikimit

Stuko bojleri 1000 përdoret në sektorin e pajisjeve të ngrohjes, veçanërisht për mbylljen e kaldajave, furrave, sobave, oxhaqeve, pajisjeve të dhomës së djegies, tubave të gazit tymi dhe një gamë të gjerë pajisjesh dhe aparatesh në sektorin e temperaturave të larta deri në 1000°C, por mund të përdoret gjithashtu në vend të kordave mbyllëse në dyert e sistemit të bojlerit pas një inspektimi vjetor dhe/ose pas pastrimit.

Udhëzimet

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata, pa yndyrë dhe të pa lustruara. Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni fletës së të dhënave teknike.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON TEMPERATURE PËR SOBA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Pllakash INTENSE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MMA LINEAR TELWIN

SALDATRICE MMA LINEAR TELWIN

Sold by Bojra Tirana
L99,000L119,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLET ZIFTI PËR AUTOMJETE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Guralecë quarci me ngjyra PLANOCOLOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fibër qelqi për përforcim llaçi MAPEFIBRE-GLASS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi LAVOR RACE 130
SILIKON TEMPERATURE PËR SOBA
SILIKON TEMPERATURE PËR SOBA
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart