Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llak akrilik për beton të stampuar

Add your review

L12,900

Llak i gurit Neodur® është i përshtatshëm për depërtimin dhe mbylljen e gurëve poroz dhe sipërfaqeve të betonit të stampuar. Është një ideal për të parandaluar krijimin e pluhurit nga dyshemetë e betonit.

Vetitë / Përparësitë

 • Depërtim i thellë në sipërfaqe
 • Rezistent i lartë ndaj rrezatimit UV, nuk zverdhet (përmban filtra UV)
 • Përmirësoni pamjen natyrale të sipërfaqes
 • Tharje e shpejtë
 • Aplikim i lehtë
 • Ideale për aplikim të brendshëm dhe të jashtëm
 • Hidroizolon sipërfaqen, duke parandaluar rritjen e mykut dhe ndotësit atmosferikë

L12,900

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llak akrilik për beton të stampuar

Llak akrilik për beton të stampuar

Përdorimet

Llak i gurit Neodur® është i përshtatshëm për depërtimin dhe mbylljen e gurëve poroz dhe sipërfaqeve të betonit të stampuar. Është një ideal për të parandaluar krijimin e pluhurit nga dyshemetë e betonit.

Vetitë / Përparësitë

 • Depërtim i thellë në sipërfaqe
 • Rezistent i lartë ndaj rrezatimit UV, nuk zverdhet (përmban filtra UV)
 • Përmirësoni pamjen natyrale të sipërfaqes
 • Tharje e shpejtë
 • Aplikim i lehtë
 • Ideale për aplikim të brendshëm dhe të jashtëm
 • Hidroizolon sipërfaqen, duke parandaluar rritjen e mykut dhe ndotësit atmosferikë

Udhëzime për përdorim

Përgatitja e substratit

Sipërfaqja duhet të jetë e qëndrueshme, e pastër, e thatë, e mbrojtur nga lagështia në rritje dhe pa pluhur, yndyrë dhe materiale të lirshme. Çdo materialet me ngjitje të dobët dhe veshjet e vjetra duhet të hiqen tërësisht dhe sipërfaqja duhet të hiqet tërësisht pastruar, me mjete të duhura mekanike ose kimike. Në varësi të substratit, përgatitja e duhur mekanike mund të kërkohet, për të zbutur parregullsitë, për të hapur poret dhe për të krijuar kushtet optimale për ngjitja.

Aplikacion

Llak i gurit Neodur® aplikohet në një shtresë, i paholluar, me rul, furçë ose spërkatje pa ajër. Në sipërfaqe me porozitet të lartë
dhe mund të kërkohet rritja e absorbueshmërisë, konsumi më i lartë ose një shtresë shtesë.

Shënime të veçanta

 • Neodur® Stone Vernish nuk duhet të aplikohet në kushte të lagështa, ose nëse janë kushte të lagështa ose mot me shi pritet të mbizotërojë gjatë aplikimit ose periudhës së kurimit
 • Nuk duhet të aplikohet në sipërfaqe ku materiale impregnuese kundër ujit (p.sh. me bazë siloksani) ose dyllët janë aplikuar në të kaluarën

Technical Data Sheet Neodur® Stone Varnish

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llak akrilik për beton të stampuar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE PER PASTRIM RRESHIRE DHE ASFALTI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Sharrë rrethore INGCO CS18568
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko patinimi e gatshme Vox 707
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shirit hidroizolues MAPEBAND
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT ME BOJË MAKINE
Llak akrilik për beton të stampuar
Llak akrilik për beton të stampuar
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart