Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Rezin Epokside me 2 komponentë

Add your review

L2,900L12,500

EPOXY-RESIN-21 Clear është një rrëshirë epokside me dy komponentë, me viskozitet të ulët, me aftësi të jashtëzakonshme lidhëse. Produkti është 100% solid, prandaj pas ngurtësimit nuk ka tkurrje, kjo e shoqëruar me aftësinë jashtëzakonisht të lartë të depërtimit të materialit e bëjnë EPOXY-RESIN-21 Clear shumë të suksesshëm në aplikimet e ndërtimit. Rekomandohet për ngjitjen e llaçeve të çimentos, strukturave të vjetra dhe të reja prej betoni dhe metali. Materiali është ideal për mbushjen dhe mbylljen e zgavrave dhe çarjeve në shtylla, themele, trarë etj.

L2,900L12,500

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Rezin Epokside me 2 komponentë

Rezin Epokside me 2 komponentë

EPOXY-RESIN-21 Clear është një rrëshirë epokside me dy komponentë, me viskozitet të ulët, me aftësi të jashtëzakonshme lidhëse. Produkti është 100% solid, prandaj pas ngurtësimit nuk ka tkurrje, kjo e shoqëruar me aftësinë jashtëzakonisht të lartë të depërtimit të materialit e bëjnë EPOXY-RESIN-21 Clear shumë të suksesshëm në aplikimet e ndërtimit. Rekomandohet për ngjitjen e llaçeve të çimentos, strukturave të vjetra dhe të reja prej betoni dhe metali. Materiali është ideal për mbushjen dhe mbylljen e zgavrave dhe çarjeve në shtylla, themele, trarë etj.

REKOMANDOHET PËR:

1. Lidhja e:

 • Llaçe çimentoje
 • Strukturat metalike
 • Beton i vjetër dhe i ri

2. Mbushje, vulosje e zgavrave dhe çarjeve në:

 • Shtyllat
 • Themelet
 • Trarët
 • Muret

3. Aplikimet e dyshemesë

4. Abetare

TIPARET DHE PËRFITIMET

 • Ngjitje e shkëlqyer pothuajse në të gjitha nënshtresat.
 • 100% Lëndë të ngurtë
 • Rezistencë e mirë ndaj nxehtësisë, -40°C – +90°C.
 • Nuk ka tkurrje gjatë tharjes.

MËNYRA E APLIKIMIT

Përzieni dy përbërësit e EPOXY-RESIN -21. E pastrojme derisa masa te behet homogjene dhe aplikoni më pas në përputhje me rrethanat:

RRËSHIRË E INJEKTIMIT:

Për këtë aplikim, çarja duhet të ketë thellësia maksimale 5 mm, dhe nënshtresa temperatura duhet të jetë ndërmjet +5 oC~+30 oC. Aplikimi në nënshtresa pak të lagura është gjithashtu të mundshme.

RRËSHIRË LIDHJE:

Për këtë aplikim, sipërfaqja duhet të jetë e pastër pa ujëra dhe mbeturina. Hiq vajin, yndyrat dhe ndotësit e dyllit. Mbushja e çimentos, grimcat e lirshme, agjentët për çlirimin e mykut, shërimin membranat duhet të hiqen. Përzieni dy përbërësit e EPOXY-RESIN -21 E pastrojme derisa masa te behet homogjene dhe aplikojeni me shkurre ose rul. Në rastin e lidhjes beton i ri dhe i vjeter kryhet aplikimi kur rrëshira është në gjendje të parageltuar.

Konsumi: 0,3-0,7kg/m2.

PAKETIMI:

1 kg, 5 kg.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Rezin Epokside me 2 komponentë


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rezin Epokside me 2 komponentë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO KRAFT ACRYLIC PLASTER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer epoksid transparent MAPECOAT I 600W
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç epoksid tre-komponentësh PLANIGROUT 300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv lateksi sintetik KERACRETE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MASTERMIG 300-400 TELWIN

SALDATRICE MASTERMIG 300-400 TELWIN

Sold by Bojra Tirana
L240,000L259,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË
Rezin Epokside me 2 komponentë

L2,900L12,500

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart