Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Kollë me tharje të shpejtë (10 min)

Add your review

L1,100

Llaç hidraulik shumëfunksional me ngurtësim dhe ngurtësim të shpejtë

Komponim me bazë çimento me ngjitje të shpejtë i cili mpikset brenda 10 min. Rekomandohet për aplikime të ndryshme të shpejta si fiksimi i paneleve të ngrohjes, kornizave të dyerve. Mund të përdoret për riparime të shpejta të mallërave të çimentos, ngjitjes së pllakave në punë riparimi ose për formimin e kullimit përpara aplikimit të llaçit hidroizolues si SC 200 PENETRATE ose SC ELASTIC.

L1,100

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Kollë me tharje të shpejtë (10 min)

Kollë me tharje të shpejtë (10 min)

Llaç hidraulik shumëfunksional me ngurtësim dhe ngurtësim të shpejtë

Komponim me bazë çimento me ngjitje të shpejtë i cili mpikset brenda 10 min. Rekomandohet për aplikime të ndryshme të shpejta si fiksimi i paneleve të ngrohjes, kornizave të dyerve. Mund të përdoret për riparime të shpejta të mallërave të çimentos, ngjitjes së pllakave në punë riparimi ose për formimin e kullimit përpara aplikimit të llaçit hidroizolues si SC 200 PENETRATE ose SC ELASTIC.

 • Konsumi: 1,5 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: Gri
 • Paketimi: Qese plastike 5 kg
 • Paleta: 720 kg

Përdorimi

 • Llaç çimentoje hidraulike me ngurtësim të shpejtë FC 10 është i përshtatshëm për:
 • riparime të shpejta betoni brenda dhe jashtë
 • rrjedhjet në sipërfaqe me çimento
 • ndërtimin e puseve ku do të marrin lëngje në një kohë të shkurtër
 • instalimi i paneleve elektrike
 • restaurime ppot deri në 50 mm – mbushja e boshllëqeve dhe defekteve të vogla
 • tjegulla në riparime

Përgatitja e substratit:

Nënshtresa e aplikimit duhet të jetë konstruktivisht e qëndrueshme, plotësisht e pastër pa yndyrë, vaj, elementë të lirshëm dhe çdo gjë tjetër që mund të ndikojë në rrjedhën dhe të zvogëlojë ngjitjen e FC 10 me të. Rezistenca minimale në tërheqje e nënshtresës duhet të jetë së paku 1,5 N/mm². Plasaritjet ekzistuese në nënshtresë duhet të lidhen me rrëshirën epoksi fluide EPO FLUID. Në sipërfaqen ende të freskët EPO FLUID, shpërndani rërë silicë S 500 ose të ngjashme për të krijuar një sipërfaqe minerale.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni përmbajtjen e qeses prej 5 kg letre që përmban FC 10 me 1,2 – 1,3 litra ujë të pastër dhe të freskët me anë të një përzierësi elektrik të përshtatshëm me shpejtësi të ulët (500 rpm) derisa të përftohet një llaç uniform viskoz pa gunga. Llaçi duhet të përdoret brenda 10 minutave të ardhshme (në një temperaturë prej +20°C). Temperaturat më të larta ulin dhe temperaturat më të ulëta rrisin kohën e punës së
përzierje.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Kollë me tharje të shpejtë (10 min)


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kollë me tharje të shpejtë (10 min)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fino NATURAL FIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Antiruxho Rust Blocker - Kraft Paints
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Muri Akrilike Powderfine Exterior
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv polimer për bojak FUGOLASTIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR NINJA 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES ELASTOMERIK PU HYBRID
Kollë me tharje të shpejtë (10 min)
Kollë me tharje të shpejtë (10 min)
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart