Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874

Add your review

L2,800L32,000

Sistem epoksi transparent pa tretës premium me dy komponentë, ideal për krijimin e tapeteve të brendshme dekorative prej guri dhe për derdhjen ose futjen e sendeve të ndryshme

Fushat e aplikimit

 • Tapete dekorative prej guri për dyshemetë e brendshme të dyqaneve, hoteleve, zyrave, salloneve, shkallëve etj.
 • Derdhja dhe futja e sendeve, pajisjeve elektrike etj.
 • Si një pallto dekorative në stola, tavolina, bare
 • Punime artizanale, krijimi i suvenireve dekorative etj.
SKU: N/A Tags: ,

L2,800L32,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874

Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874

Sistem epoksi transparent pa tretës premium me dy komponentë, ideal për krijimin e tapeteve të brendshme dekorative prej guri dhe për derdhjen ose futjen e sendeve të ndryshme

Fushat e aplikimit

 • Tapete dekorative prej guri për dyshemetë e brendshme të dyqaneve, hoteleve, zyrave, salloneve, shkallëve etj.
 • Derdhja dhe futja e sendeve, pajisjeve elektrike etj.
 • Si një pallto dekorative në stola, tavolina, bare
 • Punime artizanale, krijimi i suvenireve dekorative etj.

Vetitë – Përparësitë

 • Rrëshirë lidhëse ideale për rërën kuarci të madhësive të ndryshme të kokrrizave
 • Rezistencë e lartë në përkulje dhe shtypje, si dhe rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe gërvishtjeve
 • Ngjitje e shkëlqyer në nënshtresa të ndryshme
 • Rritja e rezistencës ndaj kimikateve dhe zverdhjes
 • Pa tretës, agregate dhe mbushës
 • Klasifikuar si SR-C60-F50-RWA20-SH50-B2,0-IR4 acc. në EN 13813

Udhëzime për përdorim

Aplikimi i një tapeti dekorativ prej guri në dysheme

Përgatitja e substratit

Betoni duhet të jetë min. Klasa C20/25, me një rezistencë në tërheqje prej ≥1,5 MPa, dhe e lejuar të kurohet për të paktën 28 ditë,
duke marrë të gjitha masat e nevojshme të mirëmbajtjes gjatë periudhës së kurimit të tij. Nënshtresa prej çimentoje duhet të jetë në rregull
të përgatitura mekanikisht (p.sh. bluarje, fërkim me plumb, bluarje etj.) për të zbutur parregullsitë, për të arritur një sipërfaqe me teksturë të hapur dhe për të siguruar ngjitjen optimale.

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë dhe e mbrojtur nga lagështia në rritje, e qëndrueshme, e pastër dhe pa pluhur, yndyrë, vaj, etj. E shkrifët e lirshme
materiali duhet të hiqet plotësisht duke pastruar ose lëmuar me një makinë të përshtatshme dhe një fshesë me thithje të lartë.
Sipërfaqja duhet të jetë sa më e lëmuar dhe e sheshtë, si dhe e vazhdueshme (d.m.th. pa zbrazëti, të çara etj.)
Riparimet e nënshtresës, mbushja e fugave, vrimave/boshllëqeve dhe nivelimi i sipërfaqes duhet të kryhen duke përdorur të përshtatshme
produkte riparimi, të tilla si llaçi i derdhur epoksi-çimento Epoxol® CM dhe stuko epoksi Epoxol® Putty, pas
mbushje e duhur. Në varësi të kushteve të nënshtresës, lëmimi mund të arrihet gjatë aplikimit të gurit
tapeti i Epoxol® 2874.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

Videos: Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Fshesë me korrent 4 në 1 Cenetris 1200 W
Fshesë me korrent 4 në 1 Cenetris 1200 W
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shirit Hidroizolues për vulosje

Shirit Hidroizolues për vulosje

Sold by Bojra Tirana
L2,500L11,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAST QERAMIKE SONAX "Ceramic Coating"
PAST QERAMIKE SONAX "Ceramic Coating"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës pasqyre MIRROR ADHESIVE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi tiksotropik ADESILEX PG1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POMPE LAVAZHI 2800W + AKSESORE
Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874
Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874

L2,800L32,000

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart