Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Stuko Pllakash MAXI FUGEN

Stuko për mbushjen e fugave me bazë çimento me granulometri të seleksionuar dhe me një qëndrueshmëri të lartë ndaj ujit. Shërben për mbushjen e fugave nga 3 – 20 mm.

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Stuko Pllakash MAXI FUGEN

Stuko Pllakash MAXI FUGEN

Stuko për mbushjen e fugave me bazë çimento me granulometri të seleksionuar dhe me një qëndrueshmëri të lartë ndaj ujit. Shërben për mbushjen e fugave nga 3 – 20 mm.

INFORMACIONI I PRODUKTIT

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE
-Është material në formë pluhuri me bazë çimento,me pluhur guri natyral me granulometri të seleksionuar, rezina sintetike, adetivë hidrofobikë dhe pigmente ngjyrues.
-Punueshmëri dhe hapje mjaft e mirë.
-Pastrohet lehtësisht.
-Në përfundim jep një sipërfaqe të lëmuar.
-I papërshkueshëm nga uji.
-Rezistencë të lartë kundrejt bazave (alkaleve) dhe detergjentëve.
-Rezistente ndaj gërryerjes (korrozionit)
-Rezistente ndaj rrezatimit UV.
-Parandalon proçesin e floreshencës.
Sipas klasifikimit të EN 13888 i përket kategorisë CG2-WA.

MËNYRA E APLIKIMIT
Hapësirat midis pllakave mbushen lehtësisht duke përdorur një mallë prej gome. Heqja e masës së mbetur duhet të bëhet me një sfungjer të lagësht në momentin kur MAXI FUGEN të ketë arritur qëndrueshmërinë, konsistencën e kërkuar (konsistencë kjo që arrihet për rreth 20 minuta mbas aplikimit të MAXI FUGEN). Pastrimi përfundimtar i pllakave bëhet me një copë të thatë. Pastrimi përfundimtar mund të bëhet edhe mbas një dite kur materiali është forcuar, në këtë rast zgjidhet një copë e përshtashme për pastrim.

PAKETIMI
Thasë plastik 5Kg

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
24 muaj nëse ruhet në paketimin e vet origjinal të pahapur.

 

Njihuni me produktet tona DEUTSCHCOLOR

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stuko Pllakash MAXI FUGEN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE ABRAZIVE AREXONS LEUCA NAUTICA 2L
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Lavazh Profesional 3000W + Akesore
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon akrilik për montim ULTRABOND SUPER-GRIP
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO BASIC PLASTER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR 50L ME 2-MOTORRA PA VAJ
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Pllakash EPO COLOR
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart