Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Autonivelant 1-7mm PLANO 120S/F

L2,900

Komponim vetënivelues me ngurtësim dhe ngurtësim të shpejtë, i përshtatshëm për zona të brendshme dhe të jashtme. Është i përshtatshëm për nivelimin e parregullsive të dyshemesë prej 1 – 7 mm në çdo shtresë. Për trashësinë e aplikimit 8 – 20 mm, rekomandohet shtimi i 25% (në peshë të thatë) të rërës së klasifikuar siç duhet PLANOCOLOR GRANULATES S 20. Veçoria e tharjes dhe ngurtësimit të shpejtë, e kombinuar me rezistencën e lartë në shtypje dhe përkulje, e bën atë ideal për nivelimin e nënshtresës përpara aplikimit të mbulesave në dysheme me trafik të rënduar dhe në një kohë të shkurtër, si p.sh.: përpara vendosjes së pllakave me përmasa të mëdha, dysheme druri, qilim. , linoleum, PVC, gome. Ideale për rrafshimin e dyshemeve përpara aplikimit të veshjeve dekorative PLANOCOLOR RESIN. I përshtatshëm edhe për nënshtresa jo absorbuese, pas astarit me PLANO CONTACT. Mbi nënshtresën absorbuese rekomandohet astarimi me PLANOPRIMER ose NOVAPRIMER.

L2,900

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Autonivelant 1-7mm PLANO 120S/F

Autonivelant 1-7mm PLANO 120S/F

Komponim vetënivelues me ngurtësim dhe ngurtësim të shpejtë për zonat e brendshme dhe të jashtme

Komponim vetënivelues me ngurtësim dhe ngurtësim të shpejtë, i përshtatshëm për zona të brendshme dhe të jashtme. Është i përshtatshëm për nivelimin e parregullsive të dyshemesë prej 1 – 7 mm në çdo shtresë. Për trashësinë e aplikimit 8 – 20 mm, rekomandohet shtimi i 25% (në peshë të thatë) të rërës së klasifikuar siç duhet PLANOCOLOR GRANULATES S 20. Veçoria e tharjes dhe ngurtësimit të shpejtë, e kombinuar me rezistencën e lartë në shtypje dhe përkulje, e bën atë ideal për nivelimin e nënshtresës përpara aplikimit të mbulesave në dysheme me trafik të rënduar dhe në një kohë të shkurtër, si p.sh.: përpara vendosjes së pllakave me përmasa të mëdha, dysheme druri, qilim. , linoleum, PVC, gome. Ideale për rrafshimin e dyshemeve përpara aplikimit të veshjeve dekorative PLANOCOLOR RESIN. I përshtatshëm edhe për nënshtresa jo absorbuese, pas astarit me PLANO CONTACT. Mbi nënshtresën absorbuese rekomandohet astarimi me PLANOPRIMER ose NOVAPRIMER.

 • Konsumi: 1,8 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: Gri
 • Paketimi: Qese letre 25 kg
 • Paleta: 1350 kg

Përdorimi

 • PLANO 120 S/F Komponimi vetënivelues me bazë çimento me ngurtësim dhe tharje të shpejtë është i përshtatshëm për:
 • parregullsitë e nivelimit të nënshtresës prej 1 – 7 mm në:
 • kate të brendshme dhe të jashtme me trafik intensiv si ekspozita, qendra tregtare, spitale, ndërtesa publike, spitale, zyra, etj.
 • aplikimi i mbulesave elastike dhe të ngurtë si:
 • pllaka qeramike, PVC, linoleum, tapet, dysheme druri etj.
 • veshje dekorative si PLANOCOLOR RESIN
 • aplikimi në nënshtresa të tilla si:
 • mallërat e betonit dhe çimentos
 • nënshtresa jo absorbuese me anë të astarit të përshtatshëm

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, të niveluara, të pastra, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e PLANO 120 S/F. Rezistenca minimale në tërheqje nuk duhet të jetë më e vogël se 1,5 N/mm² dhe rezistenca minimale në shtypje të paktën 25 N/mm². Nënshtresat e betonit duhet të përgatiten mekanikisht, për shembull, me bluarje për të arritur një sipërfaqe uniforme me porozitet të hapur pa pika të zgjatura. Plasaritjet ekzistuese në nënshtresë duhet të lidhen me rrëshirën epoksi fluide EPO FLUID. Në sipërfaqen ende të freskët EPO FLUID, shpërndani rërë silicë S 500 ose të ngjashme për të krijuar një sipërfaqe minerale. Lidhjet ekzistuese të lëvizjes së ndërtimit nga nënshtresa nuk duhet të mbulohen nga llaçi nivelues.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Autonivelant 1-7mm PLANO 120S/F”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues i lëngshëm FUGA SHINE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon ngjitës për xhama Bison
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR METALI KRAFT METAL PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon akrilik Bison 30 minuta
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç me ngurtësim të shpejtë MAPEGROUT-SV
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç epoksid tre-komponentësh PLANIGROUT 300
Autonivelant 1-7mm PLANO 120S/F
Autonivelant 1-7mm PLANO 120S/F
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart