Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG

Add your review

L9,000

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG

HYPERDESMO® është një lëng poliuretani një përbërës që kurohet me lagështinë në atmosferë. Prodhon një membranë shumë elastike me ngjitje të fortë në shumë lloje të sipërfaqeve. Ai përmban një përqindje të vogël të xylol, dhe mund të hollohet me SOLVENT-01 nëse është e nevojshme.
Bazohet në rrëshirë të pastër elastomerike hidrofobike poliuretani plus mbushës të veçantë inorganikë, të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyralë.
Aplikoni me furçë, rul ose spërkatje pa ajër në dy, të paktën, shtresa me konsum total minimal prej 1.5-1.8 kg/m2.

SKU: 9900 Tags: ,

L9,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG

HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG

HYPERDESMO® është një lëng poliuretani një përbërës që kurohet me lagështinë në atmosferë. Prodhon një membranë shumë elastike me ngjitje të fortë në shumë lloje të sipërfaqeve. Ai përmban një përqindje të vogël të xylol, dhe mund të hollohet me SOLVENT-01 nëse është e nevojshme.
Bazohet në rrëshirë të pastër elastomerike hidrofobike poliuretani plus mbushës të veçantë inorganikë, të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyralë.
Aplikoni me furçë, rul ose spërkatje pa ajër në dy, të paktën, shtresa me konsum total minimal prej 1.5-1.8 kg/m2.

E certifikuar sipas ETAG 005, Pjesa 1 & Pjesa 6 

Detajet e produktit

Hidroizolimi dhe mbrojtja e:

 • pllaka gipsi dhe çimentoje
 • shkume izoluese poliuretani
 • banjo
 • verandat dhe ballkonet
 • kulmet
 • mbulim i lehtë i bërë nga metali ose çimento fijore
 • membranat e asfaltit
 • Membranat EPDM
 • tanke
 • stendat e stadiumit
 • parqe makinash
 • platformat e urës
 • kanalet e ujitjes

TIPARET & PËRFITIMET

 • Ngjitje e shkëlqyeshme në pothuajse çdo lloj sipërfaqe, me ose pa përdorimin e abetareve speciale
 • Nuk kërkohet hollim, por SOLVENT-01 mund të përdoret
 • Moti i shkëlqyeshëm dhe rezistenca UV. Ngjyra e bardhë reflekton shumë nga energjia diellore dhe kështu zvogëlon temperaturën e brendshme të ndërtesave në mënyrë të konsiderueshme
 • Rezistencë e shkëlqyer termike, produkti nuk bëhet kurrë i butë. Temperatura maksimale e shërbimit 80 oC, temperatura maksimale e goditjes 200 oC
 • Rezistenca ndaj të ftohtit: Filmi mbetet elastik edhe deri në -40 oC
 • Karakteristika të shkëlqyera mekanike, forcë e lartë tërheqëse dhe shqyese, rezistencë e lartë ndaj gërryerjes
 • Rezistencë e mirë kimike
 • Jo toksike pas shërimit të plotë
 • Transmetimi i avullit të ujit: Filmi merr frymë kështu që nuk ka akumulim lagështie nën shtresë
 • Abetare speciale të disponueshme për pothuajse çdo substrat
 • Shtesa speciale, si ACCELERATOR-3000A, janë në dispozicion
 • Mbi 30 vjet reagime pozitive në të gjithë botën
ÇERTIFIKIME

 

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Videos: HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
SET LUCIDIMI SFUNGJER 8 COPE
SET LUCIDIMI SFUNGJER 8 COPE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit i Avasht H1145 Slow

Katalit i Avasht H1145 Slow

Sold by Bojra Tirana
L1,750L6,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJE E ZEZE MAT MASTER NITROFAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi universal me dy përbërës
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO UNIVERSALE MAKINASH TROTON
STUKO UNIVERSALE MAKINASH TROTON
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTË PËR FENERA SET I PLOTË
HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG
HYPERDESMO HIDROIZOLUES I BARDHË 25KG
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart