Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300

Add your review

L950

Ngjitës me bazë çimento për pllaka qeramike dhe porcelani gres C1TE
Ngjitës me bazë çimento, i përshtatshëm për instalimin e pllakave qeramike me përmasa mesatare, gres porcelani dhe gurëve natyrorë të qëndrueshëm ndaj lagështirës si në dysheme ashtu edhe në mure në ambiente të brendshme dhe të jashtme.

L950

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300

Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300

Ngjitës me bazë çimento për pllaka qeramike dhe porcelani gres C1TE
Ngjitës me bazë çimento, i përshtatshëm për instalimin e pllakave qeramike me përmasa mesatare, gres porcelani dhe gurëve natyrorë të qëndrueshëm ndaj lagështirës si në dysheme ashtu edhe në mure në ambiente të brendshme dhe të jashtme.

  • Konsumi: 2-5 kg/m²
  • Ngjyra: E bardhë
  • Paketimi: Qese letre 25 kg, Qese plastike 5 kg
  • Paleta: 1350 kg, 720 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresa duhet të jetë kompakte, e pastër, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e KF 300. Rezistenca minimale në tërheqje e nënshtresës duhet të jetë së paku 1,5 N/mm².
Në nënshtresa thithëse si betoni, mallërat e çimentos etj. veçanërisht në ditët e nxehta dhe/ose me erë ngopeni mirë nënshtresën me ujë dhe hiqeni tepricën me taksë të përshtatshme si sfungjer. Për informacion shtesë referojuni Fletëve të të Dhënave Teknike të produkteve përkatëse.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni përmbajtjen e qeses së letrës që përmban KF 300 (25 kg) me 6 – 6,5 litra ujë të pastër dhe të freskët me anë të një përzierësi elektrik të përshtatshëm me shpejtësi të ulët për të paktën 3 – 5 minuta, derisa të përftohet një llaç uniform pa gunga. . Gjatë periudhave të nxehta dhe në përgjithësi, rekomandohet të shmanget ekspozimi i drejtpërdrejtë i materialeve në rrezet e diellit (në formë pluhuri ose të lëngshëm) përpara përdorimit, në të kundërt koha e punës zvogëlohet. Në çdo rast shmangni përzierjen me dorë.

Pastrimi:

Veglat, kovat, pllakat etj. mund të pastrohen me ujë të freskët dhe të pastër për sa kohë që KF 300 është ende i freskët. Pasi të ndodhë ngurtësimi, pastrimi mund të bëhet me mjete mekanike.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL PLLAKASH MAPEI ADESILEX P4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Guralec silici madhësi të ndryshme kokrrizash
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit transparent Smart 200 B

Katalit transparent Smart 200 B

Sold by Bojra Tirana
L1,900L6,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç tiksotropik me fibra RC 220
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Adeziv tapeti për dysheme
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar Ekologjik Eco Dur Aqua

Astar Ekologjik Eco Dur Aqua

Sold by Bojra Tirana
L850L9,500
Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300
Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart