Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llaç tiksotropik me fibra RC 220

L1,900

Llaç tiksotropik i përforcuar me fibra për riparime betoni me trashësi 2 – 20 mm në një shtresë të vetme. E disponueshme në ngjyrë të bardhë dhe gri, duke lehtësuar lyerjen në aplikime të lëmuara të betonit. Përdoret edhe për rrafshimin e nënshtresave të qëndrueshme horizontale dhe vertikale, si betoni, suva, mallëra çimentoje. Është gjithashtu i përshtatshëm për aplikime të nivelimit të betonit në shkallë, para hidroizolimit ose para aplikimit të mbulesave si pllaka qeramike ose gurë natyrorë, si dhe veshje dekorative si PLANOCOLOR PREMIUM 2K, PLANOCOLOR PREMIUM SP, PLANOCOLOR VENETICO veshje me mikroçimento, “qilim guri ” Dyshemeja duke përdorur PLANOCOLOR PU, suva kuarci duke përdorur PLANOCOLOR AC, mbulesa terrazzo të lëmuara me mikro- guralecë, duke përdorur lidhës hidraulikë NOVACEM CREATIVE ose NOVACEM TERRAZZO. Aplikohet edhe në shtrimin ekzistues, pas astarit me PLANO CONTACT FAST.

L1,900

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llaç tiksotropik me fibra RC 220

Llaç tiksotropik me fibra RC 220

Llaç tiksotropik i përforcuar me fibra për riparime betoni me trashësi 2 – 20 mm në një shtresë të vetme. E disponueshme në ngjyrë të bardhë dhe gri, duke lehtësuar lyerjen në aplikime të lëmuara të betonit. Përdoret edhe për rrafshimin e nënshtresave të qëndrueshme horizontale dhe vertikale, si betoni, suva, mallëra çimentoje. Është gjithashtu i përshtatshëm për aplikime të nivelimit të betonit në shkallë, para hidroizolimit ose para aplikimit të mbulesave si pllaka qeramike ose gurë natyrorë, si dhe veshje dekorative si PLANOCOLOR PREMIUM 2K, PLANOCOLOR PREMIUM SP, PLANOCOLOR VENETICO veshje me mikroçimento, “qilim guri ” Dyshemeja duke përdorur PLANOCOLOR PU, suva kuarci duke përdorur PLANOCOLOR AC, mbulesa terrazzo të lëmuara me mikro- guralecë, duke përdorur lidhës hidraulikë NOVACEM CREATIVE ose NOVACEM TERRAZZO. Aplikohet edhe në shtrimin ekzistues, pas astarit me PLANO CONTACT FAST.

 • Konsumi: 1,5 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: gri, e bardhë
 • Paketimi: Qese letre 25 kg, Qese plastike 5 kg
 • Paleta: 1350 kg, 720 kg

Përdorimi

RC 220 llaç riparimi me një përbërës shumëfunksional është i përshtatshëm për:

 • restaurimet e betonit, Parimi 3, Metoda 3.1 & 3.3 e EN 1504-9
 • nivelimi i tavaneve, sipërfaqeve horizontale ose/dhe vertikale në trashësi 2 – 20 mm në një shtresë të vetme
 • restaurime pikash deri në 50 mm – mbushja e boshllëqeve dhe defekteve të vogla
 • riparimi i çarjeve në muraturën e murit
 • formimi i nyjeve të ngurtë
 • nivelimi i nënshtresës përpara aplikimit të veshjeve dekorative PLANOCOLOR

Përgatitja e substratit:

Hiqni pjesët e dëmtuara dhe të lirshme të betonit derisa nënshtresa të jetë e fortë, e fortë dhe e ashpër me një rezistencë minimale në tërheqje prej 1,5 N/mm². Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, pa pluhur, papastërti, vaj, yndyrë, ndryshk dhe elementë të tjerë që mund të rrezikojnë ngjitjen. Lagni paraprakisht nënshtresën me ujë dhe hiqni tepricën para aplikimit me një sfungjer ose ajër. Sipërfaqet jo-thithëse si pllaka, dysheme terrazzo, gurë natyralë duhet të pastrohen fillimisht me PLANO CONTACT FAST.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni përmbajtjen e qeses së letrës 25 kg që përmban R C220 me 4,25 -4,75 litra ujë të pastër dhe të freskët me një mikser elektrik me shpuese dore me shpejtësi të ulët për të paktën 3 minuta, derisa të përftohet një llaç uniform pa gunga. Për sasi të vogla përzierja mund të bëhet edhe me dorë.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llaç tiksotropik me fibra RC 220”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MASKË PROFESIONALE E KOMPLETUAR
MASKË PROFESIONALE E KOMPLETUAR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Pllakash EPO COLOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE PËR RIGJENERIM FENERESH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Cimento për miksim me guraleca
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJE PLASTIKE SMALTOPLAST VECHRO
BOJE PLASTIKE SMALTOPLAST VECHRO
Llaç tiksotropik me fibra RC 220
Llaç tiksotropik me fibra RC 220
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart