Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llak me bazë uji për mikrocimento

L5,400

Llak alifatik poliuretani me bazë uji me dy përbërës me aplikim të shpejtë (shtresa e dytë brenda 30 minutave). Mbron lloje të ndryshme sipërfaqesh si mbulesa prej guri natyral, veshje me mikroçimento, dysheme betoni nga papastërtitë, uji dhe ndotësit me vaj dhe siguron një përfundim mat pa ndryshuar ngjyrën e veshjes. Aplikimi i tij i shpejtë e bën atë ideal për rinovime të brendshme dhe të jashtme. Shtresë ideale mbrojtëse përfundimtare në dyshemetë epokside PLANOCOLOR RESIN, me veprim të dyfishtë të finiturës së hollë dhe rezistencë të përmirësuar të sipërfaqes ndaj gërryerjes. Është kompatibil me llaqet PLANOFINISH EPOXY dhe DRY BRIGHT, të aplikuara në 2 shtresa, në rastet kur kërkohet mbrojtje e shtuar. Përzihet edhe me pigmentet NOVACOLOR DESIGN në punimet e rikonstruksionit – riparimet e veshjes apo llakut.

L5,400

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llak me bazë uji për mikrocimento

Llak me bazë uji për mikrocimento

PLANOFINISH PU 2KW MAT

Llak alifatik poliuretani me bazë uji

Llak alifatik poliuretani me bazë uji me dy përbërës me aplikim të shpejtë (shtresa e dytë brenda 30 minutave). Mbron lloje të ndryshme sipërfaqesh si mbulesa prej guri natyral, veshje me mikroçimento, dysheme betoni nga papastërtitë, uji dhe ndotësit me vaj dhe siguron një përfundim mat pa ndryshuar ngjyrën e veshjes. Aplikimi i tij i shpejtë e bën atë ideal për rinovime të brendshme dhe të jashtme. Shtresë ideale mbrojtëse përfundimtare në dyshemetë epokside PLANOCOLOR RESIN, me veprim të dyfishtë të finiturës së hollë dhe rezistencë të përmirësuar të sipërfaqes ndaj gërryerjes. Është kompatibil me llaqet PLANOFINISH EPOXY dhe DRY BRIGHT, të aplikuara në 2 shtresa, në rastet kur kërkohet mbrojtje e shtuar. Përzihet edhe me pigmentet NOVACOLOR DESIGN në punimet e rikonstruksionit – riparimet e veshjes apo llakut.

  • Konsumi: 100-150 ml/m²
  • Paketa: Kontejnerë (0,75+0,25) L, Kontejnerë (3,75+1,25) L
  • Paleta: 225 L (A) + 75 L (B)

 

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqja në të cilën do të aplikohet PLANOFINISH PU 2KW MAT duhet të jetë e pastër, e thatë dhe pa pluhur. Nënshtresa duhet të jetë e izoluar dhe të mos jetë subjekt i lagështirës në rritje. Përmbajtja maksimale e lejuar e lagështisë së sipërfaqes nuk duhet të kalojë 4%. Temperatura e sipërfaqes së aplikimit (kujdes jo temperatura e ambientit) duhet të jetë midis + 15°C dhe + 28°C.

Përgatitja e përzierjes:

Përbërësit A dhe B janë në kontejnerë me një raport përzierjeje të paracaktuar. Komponenti B i shtohet plotësisht komponentit A. Përzierja e dy përbërësve bëhet për rreth 2-3 minuta me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët (300 rpm). Është e rëndësishme të trazoni si muret ashtu edhe pjesën e poshtme të enës në mënyrë që katalizatori të shkojë kudo në mënyrë të barabartë. Lëreni përzierjen të pushojë për disa minuta dhe vazhdoni me aplikimin duke ruajtur kohën e punueshmërisë së materialit.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Llak me bazë uji për mikrocimento


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llak me bazë uji për mikrocimento”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 2200W CRUISER 140 PRO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FSHESË VAKUMI 1600W WORCRAFT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko patinimi Glatte Spachtel
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KARIKUES BATERIE ALPINE TELWIN

KARIKUES BATERIE ALPINE TELWIN

Sold by Bojra Tirana
L12,000L28,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues i lëngshëm FUGA SHINE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE PORTOKALLI
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE PORTOKALLI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart