Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAK PARKETI NJË KOMPONENT

Add your review

L5,000

PARQUET VARNISH

Llak me bazë poliuretani njëkomponent me rezistencë të lartë ndaj konsumit, për dysheme me trafik të lartë.
KARAKTERISTIKAT
Vernik me bazë poliuretani, për sipërfaqe druri të brendshme dhe të jashtme. Lyhet lehtë, paraqet elasticitet të madh dhe shtrohet në mënyrë
të shkëlqyer. Eshtë veçanërisht rezistent në lagështi e në dëborë, kurse filtrat UV që përmban mbrojnë drurin nga rrezet ultraviolet të diellit. Thekson dhe mbron bukurinë natyrale të të gjitha tipeve të drurit, duke treguar ujërat e tyre.

L5,000

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAK PARKETI NJË KOMPONENT

LLAK PARKETI NJË KOMPONENT PARQUET VARNISH Llak me bazë poliuretani njëkomponent me rezistencë të lartë ndaj konsumit, për dysheme me trafik të lartë.
KARAKTERISTIKAT
Vernik me bazë poliuretani, për sipërfaqe druri të brendshme dhe të jashtme. Lyhet lehtë, paraqet elasticitet të madh dhe shtrohet në mënyrë të shkëlqyer. Eshtë veçanërisht rezistent në lagështi e në dëborë, kurse filtrat UV që përmban mbrojnë drurin nga rrezet ultraviolet të diellit. Thekson dhe mbron bukurinë natyrale të të gjitha tipeve të drurit, duke treguar ujërat e tyre.

MËNYRA E PËRDORIMIT

 1. Përgatitja e sipërfaqes
  Përgatitja e saktë siguron rezulëtat të mirë në dru të rinj aq edhe në dru të vjetër. Kusht i domosdoshëm, lagështia sa e drurit aq edhe e atmosferës të jenë sa më të ulëta të jetë e mundur. Para aplikimit të PARQUET VARNISH, sipërfaqet duhet të jenë fërkuara me letër zmeril
  të përshtatshme dhe të jenë hequr mirë pluhurat, në qoftë se ekziston rreshirë të largohet. Për ruajtjen e ngjyrës natyrale të drurit, mjafton 1 shtresë mirëmbajtës i tejdukshëm lyes. Për ndryshimin e ngjyrës së drurit, zbatojmë 1 shtresë mirëmbajtës të tejdukshëm dhe në vazhdim 2 – 3
  shtresa me ngjyrë. Në fazën finale lyerja me 1 – 2 shtresa PARQUET VARNISH. Në qoftë se kemi të bëjmë me mirëmbajtje të thjeshtë, mjafton
  një fërkim i lehtë me letër zmeril dhe në vazhdim largojmë pluhurat. Në rastin kur vernikët e vjetra dhe ripolinët janë një gjëndje të keqe, duhet
  të hiqen plotësisht me letër zmeril të trashë. Në vazhdim do të duhet të ndiqet e njëjta procedurë.
 2. Zbatimi
  PARQUET VARNISH hollohet deri në 5% me white spirit. Zbatohet me penel, rrul ose pistolet në 1 – 2 shtresa, në bazë të zbatimit.

PASTRIMI

Veglat pastrohen me white spirit.

KONSUMI

1 lt/10 – 12 m² / shtresë, në sipërfaqet e përgatitura mirë.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

Ruhet në vënde të thata dhe nën hije,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAK PARKETI NJË KOMPONENT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES ELASTOMERIK DW IZOL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW KLEBEMÖRTEL 2.5

DAST DW KLEBEMÖRTEL 2.5

Sold by DAST
L820L930
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-10 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PËR PATINIME ECOTECH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR RRAFSHUES TECNOFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES DY KOMPONENTËSH
LLAK PARKETI NJË KOMPONENT
LLAK PARKETI NJË KOMPONENT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart